| pucca_1329 a întrebat:

M-am gandit sa imi dau pierce in buza superioara. Si vreau sa imi dau singura pentru ca imi este frica sa imi dea altcineva. As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi:Ce anestezic sa folosesc? Ce dimenisiune trebuie sa aiba tija? Cum sa procedez ca sa evit infectiile? Ce trebuie si ce nu trebuie sa mananc? Cu ce sa dezinfectez? Ce trebuie sa folosesc dupa ce imi dau gaura? etc... Multumesc! Va pup!

7 răspunsuri:
| Frogie a răspuns:

Gaura se face cu branula de 1, 2. Ai grija sa fie sterilizata pentru a evita infectiile. Freaca-te cu un pic de sare in locul acela. Anestezie nu ai cum sa faci la un pierce in buza. Dupa, da cu putin dezinfectant. O sa ai buza umflata cam 2-3 zile, depinde si de cat de repede ti se vindeca tie. Ai voie sa mananci orice!
Eu am 2 pierceuri in buza, unul in buric si la niciunul nu am avut probleme. Bafta!

| fanmichaeljackson a răspuns:

Sal. o prietena de-a mea a avut pierce iar acum dupa ce s-a vindecat a ramas o rana acolo
1 te sfatuiesc sa nu-ti faci pierce pentru ca sunt sigura ca nu vrei sati bagi pierce ci datorita comportamentului prietenilor tai/prietenelor tale
2 Daca chiar esti interesata sa iti bagi pierce sa stii ca in buza nu doare asa ca nu stiu daca ar mai fi nevoie de anestezic si te poti gauri cu tija
Sper ca te-am ajutat pa thumbs up

| elamit a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la specialist nu doare deloc nu simti decat o piscatura si costa 15ron

Răspuns utilizator avertizat
| marlenne a răspuns:

Incearca cu Xilina de la farmacie. Eu am pierce in buza si in limba si cu Xilina a fost destul de ok. Mama imi dadea cand ma durea vreo masea, puneam pe vata si imi amortea. Vezi ca e amara si sa nu o inghiti! Nu stiu daca ai noroc sa gasesti fara reteta, du-te la farmacie, pune o fata posomorata, zi ca ai programare a 2-a zi la stomatolog, dar te doare tare, nu mai suporti medicamente, vrei sa dormi si iti trebuie ceva sa iti amorteasca locul. Daca farmacista se face ca ploua si nu iti sugereaza ea, zi-i de Xilina. Sper sa te ajute. Succes!

| pucca_1329 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri! Va pup!