| adyth a întrebat:

Deci sunt din Buzau...si vreau sa'mi fac pierce in buza... dar am auzit ca la Antonia Gold(cine e din Buzau stie) nu fac pierce'uri in buza angry. Asa ca mi'as face singura... Intrebarea mea este: Pot sa folosesc un anestezic local ca sa nu simt durerea? Pentru ca am incercat asa si chiar doare tongue

30 răspunsuri:
| anaid a răspuns:

Si eu sunt din Buzau, dar cred ca cel mai bine este sa ti`l faci singura, este mult mai interesant(bine cand o sa te duci sa iti cumperi cateterul gri sau verde, preferabil gri o sa te intrebe daca iti faci gaura singura sau ti`o face cineva care se pricepe, evident raspunsul tau o sa fie a2a varianta ca altfel nu iti da cateterul, am ajutat multe persoane sa isi faca gaura si niciuna nu s`a plans de vreo infectie si in plus cu cateterul este mult mai usor pentru ca atunci cand faci gaura pe moment nu simti durerea insa dupa aceea trebuie sa dezinfectezi cu putin spirtwinking
PS:cateter gri gasesti doar in micro 14winking, nu mereu dar nici ala verde nu e rau, in plus te costa maxim 5 lei:p(cand iti faci gaura trebuie sa bagi neaparat un cercel ca altfel se astupa si te`ai chinuit degeaba).

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Yo nu te sfatuiesc sa iti faci singura... e foarte periculos. ti se poate infecta si alte chestiiwinking mai bine un specialist thinking
bafta :*

| Encore a răspuns:

Adyth daca vrei pirce in buza fa rost de un pirce de 1.2, o branula de 1.2, 2-3 fiole de xillina si iti dau eu gratis laughing

Ideea este ca poti sa iti dai singura daca ai curaj cand incepi sa simti durerea scoti branula, asa daca iti da cineva trebuie sa suporti...

| fly a răspuns:

Buna! Eu pot sa te asigur ca e periculos sa-ti faci pierce de una singura! La urma urmei este vorba de sanatatea ta! Ai putea sa faci o infectie sau altceva! Eu in locul tau m-as gandi de doua ori inainte de a-l face...ba chiar nu l-as face deloc... e deranjant.acum e la moda. dar dupa ce te vei satura de el.vei ramane doar ...cu o gaura in buza...si stii ca e f aiurea cand mananci.asa cu el? oricum daca tot vrei sa-l faci, cauta un loc(si in afara buzaului)si fa-l ca lumea la specialisti!

| adyth explică:

Da faza e ca nici eu nu m'as aventura dar vreau...si nu... buzaul nu e atat de dotat in asa ceva laughing)

| adyth explică:

Monicutza...nu e vorba de moda .ma doare'n 14 de moda
eu vreau pentru mine.pentru ca'mi place si cred ca mi'ar sta si bine

| MonicutZZa a răspuns:

Ai incercat si intr-un alt loc? Nu sunt din Buzau dar nu cred ca intr-un singur loc in tot orasul se pot face pierce'uri si tocmai acolo nu fac in buza. Apoi, daca vrei sa-ti faci singura, nu te-as sfatui, crede-ma, daca nu ai experienta s-ar putea sfarsi urat, spre foarte urat... oricum, noroc (o sa ai nevoie)

| MonicutZZa a răspuns:

Apropo pierce'urile in buza nu mai sunt deloc la moda...in celmai bun caz 50% cool. Acum sunt la moda cele in nas

| deeapirsuletz a răspuns:

Ia dee la farmacie ceva care iti amorteste dati vreo 3 4 jeturi asteapta 1 minut si poti sa til faci..eu asa mi l-am facut si e totul ok...chiar nu ma durut..sunt fata si am 13 ani:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am dat singura,nu m-a durut si nu mi s-a infectathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am dat singura, nu m-a durut si nu mi s-a infectathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai grija nu se infecteaza... eu mi-am dat singura dar nu cu branula direct cu cercel...am crezut k nu e asa dureros...ma rog...cu branula e mult mai usor...si da cred k nu ar trebui sa iti dai singur...branula cu capat gri si ai nev de o singura fiola de xilina de 0, 1% tzinuta cam 10 minutehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic mai bine sa te duci la un salon...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt din buzau.si am pirce de 1 an in limba si buza am avut si in spranceanaoh go on.mrg. eu mi; am dat singura in buza fara anestezic fara nimic sincer nu am durutstraight face. incearca acum depinde de organismul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba eu mi-am dat singur si nu mi sa infectat nu nimic ba chiar nu m-a durut de loc a 2 3zi mi s-a umflat un pic cam 1 mm *** dar ai grija sa nu dai cu branula gri intr-o chestie de aia rotunda *** din buza ca te doare de te kaki pe tine big grin laughing vezi unde e mai tare si nai bilute din alea bagi pierceu si vezi ca trebuie sa bagi pe interlior cai mai moale si nu te doare si trebuie sa bagi repedwinking succes daca n-ai inteles ia id parkour_rock_assassin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bha eu mi-am dat singur si nu mi sa infectat nu nimic ba chiar nu ma durut de loc a 2 3zi mi sa umflat umpic cam 1 mm *** dar ai grija sa nu dai cu branula gri intro chestie deaia rotunda *** din buza ca te doare de te kaki pe tne big grin laughing vezi unde e mai tare si nai bilute dealea bagi pierceu si vezi ca treb sa bagi pe interlior cai mai moale si nu te doare si treb sa bagi reped winking succes daca nai inteles ia id parkour_rock_assassin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce darcu va e frica eu mi-am dat singura primadata in buza apoi in limba si in nas nu e greu si doare dar nu rau asta inseamna cat curaj ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu mi-am facut de doua ori pierce singuralove struck si doare putin...big grin si am doar 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut cu acul de siguranta singura si m-a durut foarte putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te doare prea rau serios ieu una mi-am facut singura gaura din buza si nu m-a durut

s

nguragaura in buza si nu m-a durut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun e perfuzorulwinking. e cel mai mare ac.il gasesti in orice framacie sj costa cam 1, 5lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci am 14 ani si sunt din Bistrita-Nasaud. Mi-am facut pierce cu Branula si sa stii ca nu doare de loc. Ba din contra mie chiar mi-a placut. Un sfat doar sa inchizi ochii si sa nu te uiti la acul de la branula si in rest nu vei simti nimica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci...prostii! nu doare deloc.eu mi-am facut de vreo 3-4 ori singur(si in ambele parti de jos am avut), dar adevarul e ca te plictisesti repede...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi.as face si eu in buza inferioara... dar astept sa prind ocazia laughing... adica sa plece ai mei d acasa whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand zici ak de siguranta crezi neaparat ca e sigur?laughing
hello baby mi-am dt singura de 2 ori cu branula gi si am si dat si cu anestezic dar e ok nu doarewinking
asa ca bafta la gauriki

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine un cui in foc pana se face rosu dupa care ti-l fixezi pe buza si dai cu ciocanu de 3 ori in timp ce te rogi sa nu vad mata ca te-ai pisat pe covor :-ss

| justperverse a răspuns:

Singura nu poti sa-ti faci pentru ca te descurajezi! Pune pe cine care a mai facut happy Si nu trebuie branula laughing) trebuie ac perfuzon cel mai groswinking! Am avut eu gaura in oct si mi-am facut ieri altawinking! xilina nu faci nici un efect decat dk faci fics in locu unde ai mai avutwinking! Si pune pe cineva care a mai facut cel putin de 2 ori ca se invata imediat! Nu da sare la cercel inprimele 5 zile ca se infecteaza ca asa am patit eu si si nu te juca cu tija. si ia-ti o tija mai lunga sa aiba carnea loc sa se vindece! Nu lua cu tija mik pentru ca nu ii da voie sa se vindece cum trebuie!

| DianeéTheFallen a răspuns:

O prietena si'a facut cu un ac simplu sterilizat (ii mai proasta de genu ei ) laughing si nu a patit nimic, nu i s-a infectat si nu a durut-o aproape deloc happy

| yioana a răspuns:

Adyth, nu e prea mare lucru sa iti ddai un pierce in buza singur! eu una iti spun ca nu ai nevoie nici de anestezic pentru ca nu e o durere mare! iti trebuie o branula verde si gata. eu mi-am dat singura, daca vrei sa ma intrebi ceva imi poti trimite un email.

| bubsz a răspuns:

Decibig grin eu mi-am dat pierce in buza laughing prima oara cu anestezic. Lidocaina. e vreo 300 de mii[lei vechi] da te intreaba la farmacie pentru cefrustrated pnm. si a doua oara mi-am dat fara anestezic... cum a zis si Encore
Daca iti da cineva trebuie` sa suporti...ca ala doar nu o sa scoata branula ca asa vrei tulaughing
Asa ca mai bine. fa`ti curaj si da`ti singuratongue