| anonim_4396 a întrebat:

m-am saturat de fiecare data cand ma intreaba cine cine sunt idolii mei, eu spun adam lambert si lady gaga, iar persoana respectiva face niste ochi, ca desigur iar se leaga de orientarea lor sexuala. mie nu imi place de ei pentru ca incep a se saruta din senin cu persoane de acelasi sex, ok, eu ii admir pentru talentul lor(vocea). nu imi pasa de outfiturile lor extravagante, ii iubesc pe ei, ca persoana.adica colegii mei, jumate din ei asculta manele, iar jumate asculta muzica house, deci eu raman la mijloc. cei care asculta manele se leaga mereu de mine, iar eu sunt o fire tupeista, nu pot sa tac.decat sa ii vad pe tampitii aia de pe taraf, mai bine o vad pe lady gaga sarutandu-se cu o femeie! LOL! mama mea si tatal meu nu au nimic impotriva idolilor pe care eu ii admir, mai ales ca mamaei mele i-am facut zeci de cduri cu adam si gaga, si ei ii plac foarte muult.deci sincer eu nu prea stiu ce sa fac. pur si simplu sunt confuza.adica eu nu voi renunta la starurile mele preferate pentru a fi acceptata de colegi! deci oare ce ar trebui sa fac? dau funda pentru cine ma ajuta!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Știi cum e? Gusturile nu se comentează.
Dacă îți palce de ei e treaba ta nu și a celorlați, bine?
Și mie îmi place Lady Gaga, este o excentrică.
Pa, pa.

| Derye a răspuns:

Idioti sunt aia care nu asculta o anumita formatie doar pentru ca "nu-mi place haina/frizura/sapca/orientarea solistului".

| Kira9747 a răspuns:

Si mi-e imi place de Lady Gagalove strucklove struck
La urma urmei ce ii intereseaza pe cei din jurul tau ce asculti tu?
Iti admir curajul si faptul ca nu ai de gand sa renunti la starurile tale preferate pentru niste persoane care asculta... ce, manele? :-&

| xSoaked a răspuns:

Mda stiu nu asta e de apreciat la idolii din muzica [ orientarea sexuala ] ci talentul muzical. Acestia 2 sunt de asemena cantaretul si cantareata mea preferata, ( care sunt solo, nu din formatii ), nu chiar idolii mei dar nu conteaza. Ideea e ca trebuie sa "don't give a sh*t on" ce zic ei. Ramai "fidela" idolilor tai, pentru ca tu ii decizi, nu altii. Imi pare rau sa aud ca ceilalti colegi ai tai asculta muzica pe care o asculta, pop-ul ( Adam si Gaga ) e mult mai bun, mai ales ca Adam e ceva pop-rock. Gusturile nu se discuta! Nu le zice nimic. Daca ei zic "aaa, de asta iti place tie, care e gay?" si incep sa rada spune-le sa nu se lege de idolii tai ca nu au nicio treaba cu viata respectivilor.
winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-i sa spuna ce vor, gusturile nu se discuta(poti sa le-o spui in fata). Asculta in continuare ceea ce-ti place si nu mai apleca urechea la comentariile celorlalti.