| Aero_2277 a întrebat:

M-ar interesa pentru un prieten care acum are fiul in varsta de 14 ani in clasa a8a sa stiu care sunt posibilitatiile de transfer din vacanta de vara sa zicem la un liceu de elita din oras de la un liceu(Gr.Scolar sa presupunem). Vrea sa se transfere la vechia scoala pentru a avea aceeasi colegi si pentru anturaj.este la Colegiu national si va dati seama ca nu ar putea sa suporte sa stea cu toti borfasii si ratatii din grupurile scolare fie ele si prof teoretic.
Cand era a7a l-a mutat tacsu tot la un CN dar s-a mutat imediat ce a inceput scoala cu ajutor prin cineva de la inspectorat, s-au dat cateva telefoane si s-a rezolvat.Problema e ca acum nu stiu daca se mai poate avand in vedere ca persoana de la inspectorat era din PNL si atunci partidul era la putere.nu cred ca asta conteaza asa de mult. dar m-ar interesa sa stiu cati dintre voi ati facut asta inainte de clasa a9a cum? si de la ce profil la ce profil ati facut-o.Va rog! Dau fundita.

2 răspunsuri:
| Aero_2277 explică:

Lasa asta eu vorbesc de pile ca se muta pana sa inceapa clasa a9a.

| besche a răspuns:

De obicei, cel care se muta, trebuie sa aiba media cel putin la fel cu cea mai mica medie din anul de liceu de unde vrea sa se transfere