| burangabriela a întrebat:

Bunahappy ma ajuta cineva cu niste statusuri de toate felurilewinking

DAU FUNDA LA CELE MAI MULTE

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Larisa888 a răspuns:

1.Adevărul, pur si simplu, este rareori pur si niciodata nu este simplu.
2.Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe postul de sedativ.
3.Zambeste chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune azi!
4.Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme
5.Tot ce am vazut, tot ce am facut, tot ce am simtit a fost pentru ca te-am iubit.
6.Sunt dulce rau pe placul tau.Si de aia mori de dragul meu, am suflet bun si nu sunt hoata, iti aduc zambetul pe fata.
7.Te deranjez Iarta`ma, dar chiar nu`mi pasa.
Incerci sa ma schimbi? Nici o sansa
Te legi de viata mea? Inseamna ca nu ai viata
te-am jignit? te-am lovit? Meritai
M`ai mintit? Proasta mishcare
Sa risc? Tot timpul :X
Sa iubesc? Nu prea cred
Sa`l insel? Pe el niciodata:X:X
Iti pare rau? Prea tarziu
Barfele voastre? Nu ma afecteaza cu nimic
Vorbe? Doar fapte
Prejudecati? Niciodata
Ma critici? Ok, eu imi traiesc viata
Fantezii? Doar realitate
Prea mica? Nu, doar voi sunteti prea mari :X
Eleganta? Niciodata, doar copiata
Sa iert? Tot timpul
Sa uit? Niciodata
Sa-mi iei ce`i al meu? :O Ce`a mai proasta miscare
Sa gresesc? Tot timpul`
Sa ma indrept? De multe ori
Ma accepti asa cu sunt? N`o sa regreti :X
8.Sunt momente in care iti simt asa de tare lipsa, incat imi vine sa te scot din vise si sa te imbratisez.
9.Lumea vorbeste numai prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea mai departe de cuvinte
10.Un zambet inocent o privire calda o minte criminala …fata ideala.
11.Te poti simti singura, trista dar niciodata invinsa, poti pierde, poti gresi, poti suferi dar nu te gandi sa abandonezi, priveste viata cu ochi de invingatoare si ai sa vezi cat e de frumoasa!; x ] ♥
12.Secretul e sa risti, sa te simti bine si sa castigi!
13.Tu stii cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic, m-ai ajutat sa ma ridic.
14. Oare. fara ea ai fii la fel? Da oare, fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg, Spui : " Pune`o intr-o mie de fete ca tot pe ea o aleg.
15.Si maine e o zi •
Si maine voi zambi
• Chiar daca mi`e greu
• Voi zambi mereu.
16.Hai zi-mi daca m-am schimbat,
Hai sa vedem cine pe cine a tradat de fapt
17.De ce fac mai mult rau decat bine? Pentru ca nu pot sa fiu buna cand ei sunt jigodii cu mine.
18.Un stil aparte,
admirat de toate
Cand lumea ma dusmaneste
Inima in mine creste!
19.Frumusetea atrage, dar caracterul este cel care te face sa te indragostesti
20.Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?
21.Fa ce trebuie sa faci si nu mai fii naiva, din inima lui nu ai plecat, habar nu ai ca esti captiva.
22.Visele imi aduc lucruri pe care le ador;-j!
23.Nu arunca nici o vorba in vant traieste intens fiecare cuvant.
24.E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata.
25. Câteodată îmi vine să renunţ, zic că nu mai pot, dar de dragul tău am putere să trec peste tot.Te iubesc`!
26.Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!
27.te iubesc,
te doresc,
cand te vad innebunesc,
fara tine nu traiesc.
eu pe tine te iubesc
si la tine ma gandesc.
esti tot ce mai am pe lume, te iubesc, ce mai pot spune.
28. Daca taci lumea te ia de fraiera,
iar daca zici pe fata vor spune ca esti figuranta si ca te`ai schimbat!
29.ce norocoasa am fost. tu potii cu o privire sa ma intorcii pe dos.
30. Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa.
31.Ti-am zis de atatea ori ca esti totul pentru mine ``Ca sunt alaturi de tine, atunci cand ti`e rau sau bine`!
32.Cine te raneste astazi, te va cauta mâine!
33.Te strâng de mâna, si`ti spun :
Orice s`ar întâmpla ramânem împreuna!?
34. Uneori ti`e dor
si de ce`ti facea rau.
35.tot ce am auzit sunt doar vorbe in vant=x!
36. Poate am aere in cap e problema mea Nu poti sa ma suporti asta e problema ta Nu ma cunosti nu mai comenta Ai grija de viata ta nu de-a mea!
37.Chiar daca uneori greseste Si nu crede in Tine.Ea te iubeste Prostule! si Tine la Tine!
38.Iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine este extrordinara!; x
39.e fiara ce`atrage prada cu un zambet inocent. licoarea cea letala cand cauti un sentiment. )
40.De dragul tau fac orice si nu regret.
41.Zambeste Celor ce te Urasc..Sa simta ura Ta Zambeste celor pe care IIi iubesti Sa simta Dragostea Ta Iar daca`Vreodata cei Pe care ii Iubesti Te vor Trada..Zambeste..Sa simta Indiferenta Ta.
42.Doar el te poate ridica iar cand zbori nu e din cauza ta. Numai el stie ce vrei chiar si atunci cand alegi sa iei, e ok atunci cand gresesti, vei fi ok atata timp cat iubesti.
43.ai grija ce faci, cum ma privesti, sunt una din fetele de care ti-a zis mata` sa te feresti, nu sunt facuta din zahar si dulceata, sunt facuta din angelly sh gheata,
44.iti spun ceva dar sa ramana intre noi:te iubesc mai mult k viata mea.
45.Doar el iti poate simti tristea la telefon.
46.aratati dragostea prin fapte, nu prin vorbe deoarece vorbele sunt trecatoare dar faptele raman acolo undeva in suflet de unde nu le poti scoate.
47.Am vrut sa uit tot ce'a durut Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum Si alta e viata mea.
48.Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
49.Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru mine mai existi oare?
50.nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracetrul care este atat de rar :X.
51.Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea!
52.prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine.
53.Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!
54.Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept.
55. Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X.
56. Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea.
57. Spui punct! Dar nu se termina niciodata! Pentru ca te atrage ca nici o alta fata!
58.Fii atent, sa vezi cum doare cand o sa ma vezi nepasatoare.
59.O privesti pe ea si ma vezi pe mine nu vrei sa recunosti ca iti e dor stii bine!
60.Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta.

| Malina_Motorga_1998 a răspuns:

Intra pe statusbun.com