| HiAlbert a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare pentru cine stie legea mai bine, acum o ziam fost cu niste prieteni intr-un bloc si am urcat pe acoperis pe scurt o baba a chemat politia.Eu cu un prieten iesisem din bloc si cei doi voiau sa mai ramana.Prietenul meu a realizat ca a uitat ceasul la celalalt prieten si ne-am intors dupa el.acel prieten a trimis un mesaj si ne-a spus ca a crezut ca a vazut politia.noi nu l-am crezut asa ca am intrat in bloc infine s-au mai intamplat niste lucruri si pana la urma a trebuit sa zicem adevarul. Politisti ne-au intrebat numele, ziua nasteri numele parintii etc si poza pe care o aveam in buletin. Apoi au zis ca putem pleca si ca vom primi amenda in posta, normal ca m-am tinut dupa ei si m-am rugat de ei dar nu am putut sa fac nimic.Credeti ca chiar voi primi amenda si daca da care va fi suma?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, cand incalci legea si faci lucruri care nu trebuiesc facute, risti sa intri in conflict cu Politia si sa primesti amenda acasa.
Cat este amenda nu stim, depinzand de stricaciunile care vi se vor impune de locatarii blocului, cat si de incalcarea unui spatiu privat, samd.