| burangabriela a întrebat:

Buna ma ajuta cineva cu niste statusuri pentru persoanele mincinoase/false

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita, asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr. o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;. cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;. cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;. iubeste-ti viata si mai ales prietenii;. E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei; ...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni; daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a. Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica...

"Prietenii falsi sunt precum umbra noastra, stau aproape de noi cand mergem sub soare, dar ne parasesc instant atunci cand intram in intuneric"

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satul/a De Voi!

Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta!

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Nu le da satisfactie prefate ca nu exista

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Crucia a răspuns:

'M-am sărutat de persoanele care se prefac în jurul meu. Get ă life! '.
'Nu puteţi fii mai patetici de atât, învătaţi să vă controlaţi.'
'I'm sick of fake people. '
'And when you think everything will be allright. You're so fuqin' wrong'. '
'My image was decided by media. Now I can be the real me. '

Cam atat mi-a venit pe moment happy.
Funda? puppy dog eyes.