| Anduuu a întrebat:

ma ajutati va rog si pe mine? Sunt in clasa a8-a si trebuie sa cautam niste cantece pentru festivitate. eu stiu versurile unui cantec ce suna cam asa" sa sune clopotelul pentru aceia care gimnaziul il sfarsesc si spre liceu pornesc..." va rog frumos daca puteti si il stiti imi dati si mie versurile iar daca nu stiti macar un alt cantecel? va pup si va multumesc! apropo va dau si fundita daca vretihappy

2 răspunsuri:
| Nis a răspuns:

Holograf - Ramas Bun
http://www.youtube.com/watch?v=zh2nA-7i5B8
I:
In anii astia am mai trait un pic
Mi-am dat iubirea pe totul sau nimic
Dar vantul rece al indoielii in inima a batut de atatea ori
Ce mai ramane din tot ce ai visat
Cum trece timpul, pierdut sau castigat
Si mai presus de toate astea am inteles ca mi-a fost dor de voi

Refren:
Va las acum cate un pic din tot ce stiu
Vas acum si-om vedea noi mai tarziu
Va las acum dar va pastrez in amintiri
Si-n gandul meu mereu.

II:
Sa urci pe culme nu-i chiar asa usor
O zi esti rege, o viata cersetor
Si nimeni nu va stii vreodata ce ai fi vrut sa fii cu adevarat.
Refren(x4)

| sorynshomo a răspuns:

Nul stiu pasta da puteti sa bagati ceva din astea vechi pana cand moartea ne va desparti sau altceva nu stiu vezi.

P.S.:vreau si eu funda