| Jigsaw a întrebat:

ma doare cumplit un dinte, ce pot sa fac sa calmez durerea pana maine cand ma duc la dentist?
Multumesc, si dau funda.

8 răspunsuri:
| Merry24 a răspuns:

Ia si tu o pastila.sau pune usturoi pe masea.

| Aasdfghj a răspuns:

Pune tuica:p iti trece durerea imediat. tine tuica vreo 10 min asa si o sa vezi ca te lasa:*

| XVCDG a răspuns:

I-a un algocalmin sau fa o compresie cu gheta.Acestea sunt cele mai bune lucruri pe care le poti face.

| xXToNyXx a răspuns:

Dati cu niste spray de baiat sau de fata in locul unde te doare cum ar fi un spray (ex:http://www.google.ro/......tp?/imgres si dati ca dupa ce iti dai o sa iti amorteasca si nu o sa mai te doara:D... Funda?

| AyLLin a răspuns:

Incearca sa iei nurofen pastila alba normala iti ia durearea repede sau mai incearca brufen si el este foarte bun am luat o saptamana aceste medicamente de durere ca nu mai puteam pana m-am dus la dentist sa-mi scoata nervul.

| GamanGabriel a răspuns:

Cand ma durea un dinte, eu incercam sa il racesc, tragand aer rece spre el sau punand gheata.cu tuica e bun, dar iti trece temporar, si dupa ce trece efectul de amortire durerea vine in forta.Cand ma durea tare dintele,ma puneam in pat si incercam sa ma linistesc,sa respir regulat, adanc si sa ma gandesc la orice poate sa amelioreze durerea.o metoda ar fi sa te speli pe dinti, pentru ca asa dintele se va curata si se va racori. sper ca te-am ajutat happy

| Jigsaw explică:

Multumesc tuturor, am fost aseara la dentist, nu am mai rezistat. Aveti toti vot inteligent!

| denisatanigoi56 a răspuns:

Pai poti sa-ti pui o compresa cu mujdei de usturoi si in ia sa pui gheata