| X3RO a întrebat:

Am o durere la un dinte si nu stiu ce as putea face. Maine am programare la dentist,dar aveti o idee pentru a elimina durerea pana maine? Am incercat mai multe tipuri de pastile, dar nu au niciun efect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Aulin, dar daca ai luat deja azi mai multe pastile stai cuminte.

| Bizon95 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, daca nu reactionezi la nici o pastila

incearca si ketonal duo daca nu ai incercat deja, aia e cea mai tare

insa eu am avut o durere mare intr-un week-end cand era sarbatoare si m-am dus la spital, la urgente, si mi-a zis doctora ca pastile au efect in functie de persoana si fiecare poate sa reactioneze la un singur tip de pastile (ma durea asa de rau ca luam din fiecare cate una, si aveam vreo 5 tipuri)

| LoremIpsum a răspuns:

Dă-ţi un bobârnac în ouă. N-o să-ţi treacă durerea de dinţi, dar sigur uiţi de ea.

P.S. Nu-i obligatoriu să fie ouălele tale. E chiar mai eficientă metoda dacă nu-s.