| Vecina a întrebat:

Ma intalnesc aproape in fiecare zi in maxi taxi cu un baiat care sta in cartier cu mine.anul trecut, la fel ne intalneam aproape zilnic.De vreo 3 saptamani am inceput sa ma tot gandesc la el fara motiv.chiar il si visez.nu ne-am vorbit niciodata, insa ne tot uitam unul la celalalt.pare destul de timid.saptamana trecuta am c oborat amandoi in aceeasi statie, el inainteea mea, iar cand se indepartase putin, s-a intors si s-a uitat in spate, si eu dupa el.de cateva zile nu l-am mai vazut, insa ma gandesc intr-una la el si nu inteleg de ce pentru ca nici macar nu ne cunoastem.nu pare genul care sa abordeze o fata.Acum cateva zile ne-am int in statie, era cu 3 baieti si m-am asezat langa el.Nu spunea nimic, dar s-a uitat de 3 ori in dreptul meu.
Astazi ne-am intalnit in statie, a trecut pe langa mine, i-am spus "buna", l-am intrebat unde invata, in ce clasa este si daca este in clasa cu un anumit baiat.Nu a zambit, nu m-a intrebat nimic, mi-a rasp la intrebari si a plecat.Credeti ca este un semn rau ca nici nu a zambit sau nu m-a intrebare. Cum ma cheama? ma gandeam maine daca il mai vad, sa I spun in gluma"hey am uitat sa te intreb cum te cheama, dat fiind ca ne int de atatia ani in maxi taxi, eram curioasa"si ca mi se pare dragut.Sa vad cum reactioneaza si daca o sa inteleaga mesajul si ma place, sa astept sa faca el urmatorul pas. mi-e teama sa nu fi crezut ca doar eram interesata sa aflu daca e in clasa cu acel tip

3 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il intrebi cum il cheama si sa ii spui ca este dragut, ca sa vezi "ce are de gand"... pai ori te place ori nu te place? macar sa stii cum sta treaba.

| QAkkyQ a răspuns:

Hmm ce chestie...in stati in taxi. ce poveste romantica. poate nu-ti zice nimic. fiindca e timid sa-ti spune ca te place. ahh ce dragutlaughing

| raluioana a răspuns:

Sh eu sunt in aceeasi situatie. m-am indragostit d un baiat care merge cu acelasi autobuz cu care merg si eu si invata in apropiere de liceul unde invat eu si ne mai intalnim in statie insa nu am vb niciodata.doar ne-am privit timp de cateva secunde iar la un moment dat am ajuns sa ma indragostesc de el iar acum il iubesc mult.si sta in acelasi cartier cu mine doar ca ne vedem doar in statie.si as vrea sa vb cu el dar nu prea stiu ce pretext sa folosesc. daca vrei lasa-mi nr tau pe pv ca sa mai vb la tel app baiatul de care sunt indragostita e de-o seama cu mine adica are 15 ani