| Vecina a întrebat:

Ma intalnesc aproape in fiecare zi in maxi taxi cu un baiat care sta in cartier cu mine.anul trecut, la fel ne intalneam aproape zilnic.De vreo 3 saptamani am inceput sa ma tot gandesc la el fara motiv.chiar il si visez.nu ne-am vorbit niciodata, insa ne tot uitam unul la celalalt.pare destul de timid.saptamana trecuta am c oborat amandoi in aceeasi statie, el inainteea mea, iar cand se indepartase putin, s-a intors si s-a uitat in spate, si eu dupa el.de cateva zile nu l-am mai vazut, insa ma gandesc intr-una la el si nu inteleg de ce pentru ca nici macar nu ne cunoastem.nu pare genul care sa abordeze o fata.Acum cateva zile ne-am int in statie, era cu 3 baieti si m-am asezat langa el.Nu spunea nimic, dar s-a uitat de 3 ori in dreptul meu.

Astazi ne-am intalnit in statie, a trecut pe langa mine, i-am spus "buna", l-am intrebat unde invata, in ce clasa este si daca este in clasa cu un anumit baiat.Nu a zambit, nu m-a intrebat nimic, mi-a rasp la intrebari si a plecat.Credeti ca este un semn rau ca nici nu a zambit sau nu m-a intrebare. Cum ma cheama? ma gandeam maine daca il mai vad, sa I spun in gluma"hey am uitat sa te intreb cum te cheama, dat fiind ca ne int de atatia ani in maxi taxi, eram curioasa"si ca mi se pare dragut.Sa vad cum reactioneaza si daca o sa inteleaga mesajul si ma place, sa astept sa faca el urmatorul pas. mi-e teama sa nu fi crezut ca doar eram interesata sa aflu daca e in clasa cu acel tip! THNX!

3 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Iti place de el si nu ti-ai dat seama.in privinta lui exista doua variante:1. te place dar e timid...2.nu il prea interesezi.acum nu stiu care dintre ele e pentru ca nu mi-ai dat prea multe informatii. e posibil sa fie aman2 asta mai ramane de vazut.incearca sa vb cu el sa-i ceri nr de tel.si multe chestii din astea. poate intr-o zi.cine stie.:*:*happy

| ATHOS a răspuns:

Probabil baiatul este foarte serios si timid in acelasi timp. Poate ca a fost educat sa nu abordeze o fata cu care nu i-a facut nimeni cunostinta. Probabil factorii sunt mai multi.
Sfatul meu esta ca in fiecare zi in care il intalnesti sa incerci sa te apropii putin cate putin de el. Iti garantez ca merita. Un astfel de flacau nu intalnesti la orice colt de strada.
Bafta si tine-ma la curent!

| zzi988 a răspuns:

Ma dupa parerea me nu e ceva rau da nici nu e bine sa stii ca eu am avut un prieten(gagik)din intamplare pentru ca el...