| raluca_2332 a întrebat:

Ma numesc Mihaela si am 12 ani! De ceva timp imi place de un coleg de al meu! Intr-o zi am fost la Garboavele in excursie cu clasa si acolo am jucat sticluta cu pupici pe >gura:"! Un coleg m-a provocat sa ma pup cu baiatul de care imi place pe gura si mai si batea la tobe! L-am pupat si dupa m-am dus si i-am dat o palma lui cel care m-a provocat! Cand am ajuns acasa l-am sunat si i-am spus ca il plac si ca nu este la caterinca sau vrajeala, iar apoi i-am inchis telefonul! Acum a aflat aproape toata scoala ca eu il plac pe el si ca i-am spus! Am vorbit cu el pe mess si l-am intrebat diferite chestii! Uita-ti conversatia:
Eu: Buna
El: Sal
Eu: Vreau sa te intreb ceva
El: Spune
Eu: Ma gasesti draguta?
El: Nu
Eu: Am un loc in inima ta?
El: Nu
Eu: Ma crezi frumoasa?
El: Nu
Eu: Daca plec vei plange dupa mine?
El: Nu
Eu: Ok! Ai raspuns cu sinceritate?
El: DA
Eu: Bina! PaPa! Ne mai vedem prin curte!
El: PA
Aceasta a fost conversatia! M-am mai intalnit cu el am mai jucat sticluta l-am mai pupat, o fata vroia sa ne faca poze sa puna pe hi5 si tot asa etc...Acum intrebarea mea este:Este posibil sa ma fi mintit in legatura cu intrebarile? Poate a spus chestiile cu "NU" doar pentru ca ii era rusine? Cum as putea sa il fac sa ma placa? Si daca nu se poate cum as putea sa il uit? Am incercat sa nu ma gandesc la el, sa nu vorbesc despre el etc. dar nimic nu a mers, mereu imi venea imaginea sau numele lui in minte.Cum as putea sa il uit sau sa il fac sa ma placa? App eu sunt moarta dupa >el:"big grinlove struck
Cel mai bun raspuns dau fundita!big grin

Răspuns Câştigător
| USERname_1596 a răspuns:

Eu una nu cred ca te place, si eu am o "relatie" cu baiatul pe care`l plac asemanatoare cu a ta, doar ca nu stie ca`l plac!hee hee

Dar un coleg mi-a zis ca el ma place si in inima mea exista un sambure de adevar!:X:X:X

Nu trebuie sa-l uiti, nici sa-l cuceresti!winking
Comporta-te ca si cum nu ati fi avut nici o data conversatia aceea pe messenger si nici nu i`ai spus vre`odata ca`l placi!winking

Continua asa, dar sa nu`i arati ca il placi!\:d/

E logic ca atunci cand nu o sa te mai poata avea o sa te vrea el, chiar daca acum poate nu te vrea!

Comporta-te ca si cum ati fi doar prieteni, si nu iesi cu nici un alt baiat(decat daca n`o sa mai simti nimic pentru actualul)!

O sa vezi, timpul le v-a rezolva pe toate!

La mine a mers!winking

Mult succes!:X:X:X

Funda?>big grin

8 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Sa nu uiti ca s-ar putea ca el sa minta si sa te placa dar daca nu te place si vrei sa il faci sa te placa ar trebui sa intrebi pe apropiati lui ce chesti ii plac si daca iti tot refuza dragostea inseamna ca nu te merita.Bafta.

| cornel a răspuns:

Ii este teama sa iti zicahee hee

| AndreeaLupan a răspuns:

Buna draga...pai uite-te care e treaba, tu te-ai facut in fata baiatului de nimica toata cu toate intrebarile tale de pe mes...ca daca esti frumoasa, sau draguta, cum ai zis tu acolo.Cind va fi timpul poate iti va zice el fara sa il intrebi tu, nu e frumos. Apropo, sincer, nu te supara, dar iubirea la anii acestia cam nu e prea buna, dar bine, poate nu am dreptate.
Dar sanse sa fiti impreuna cam nu sunt, sincer.

Si daca vrei sa-l uiti, sa nu te mai gindesti la el, si asa mai departe, trebuie sa incerci, cu toate ca e greu, te inteleg. dar trebuie, nu este alta cale, inceara din rasputeri.Caci mai ai timp sa te indragostesti, asta e deaba inceputu.

Bafta. sper ca nu te-am suparat cu numic, voi tine pumnii pentru tine ca totul sa fie ok. pupic

| Aicilef a răspuns:

Eu zic altcv.baietzi st mai imaturi. e coleg cu tine.deci.va realiza mai tarziu ca tuh il placeai cu adevarat.nu mai zice nimic.lasa timpul sa treaca sh o sa vezi ce se mai intampla

| laviniaerg a răspuns:

Mai. eu cred ca ar fi bine sa il lasi si sa gasesti pe cineva care sa te merite. din moment ce s-a intamplat cu pupicul, el putea sa iti spuna daca te place sau nu. nu cred ca e vorba de cat de timid e, ci de faptul ca nu te place big grin asta e realitatea si trebuie sa o accepti. dar daca vrei sa te placa, poti sa stai cu el si prietenii lui, sa te imprietenesti cu vreo fata din grupul lui (daca nu ai pe cineva acolo) si asa ai ocazia sa ii arati cum esti tu si sa te descopere. dar daca vezi ca tot nu vrea sa ceva cu tine, ar trebui sa iti arunci privirile dupa alti baieti big grin bafta :*:*

| Mozambic19 a răspuns:

Io zic sa-l m-ai intrebi o data fata in fata ( stiu ca e greu )
uite Id meu : girl_you34 si iti zic exact cum sa procedezi cu el
P. s si eu am fost in aceeasi situatie (numa fara Joc si sarut ) asa ca stiu ce vorbesc
DECi : da add la id mentionat mai sus, ok?

| raluca_2332 explică:

@nastiusha nu m-ai supart chiar cu nimic multumesc mult de tot pentru timpul acordta:*
@amigo multumesc mult si tie de timpul acordat! nu credeam ca daca postez intr-o zi o postare peste 2 ore sa am asa de multe raspunsuriD:
@Valy multumesc s eu cred cateodata la fel ca ma mai apara de baieti imi spune ca imi sta bine parul astazi etc dar nu mereu uneori mai bine zis ocazitionalbig grin
@Ioana sigur ca am sa te agaug multumesc de raspuns am sa incerc si varianta ta:*
@LavY multumesc mult uneori ajuns si eu sa cred ca tine!
@Cornel laughingmersi mult pentru postare
@CoPiLaRiE zDrUnCiNaTa multumesc pentru postarelaughingexact asta mi-a spus si o colegabig grin

| raluca_2332 explică:

Aa ai scuze nu am 12 ani am 14big grin tastatura imi e stricata!big grinin loc sa scrie M scrie semnul intrebarii si tot asabig grin