| Iepurila10 a întrebat:

Buna :\
ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?
nu mai vorbesc cum vorbeam inainte, nu mai ies cu prietenii pe afara, nu am mai vorbit cu vreunul din "cei mai buni prieteni", tot ceea ce fac este sa citesc romane de dragoste, sa scriu in jurnal, sa desenez si sa cant la pian.
simt ca m.am inchis singura in mine si nu prea stiu ce sa fac... Singura persoana la care tin acum si cu care as iesi este o prietena de la cursul de teatru in rest vreau sa stau singura, sa fiu doar eu si cu mine, sa nu fiu bagata in seama si nu stiu ce se intampla cu mine...iar acum ca mi.am terminat romanul ma simpt foarte singura pt nu mai citesc, ma simt ciudat si abia astept sa imi aduca mama vol.2....Ma puteti ajuta cu un sfat sau ceva? :-\

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu vad nimic negativ in aceasta schimbare, ba dimpotriva, mi se pare un lucru bun ca ai inceput sa citesi mai mult si sa iti ocupi timpul cu activitati mai constructive decat simpla socializare. Fie e doar o perioada care o sa treaca, daca spui ca nu ai fost dintotdeauna asa, fie e o schimbare care va persista. Daca te ingrijoreaza faptul ca te-ai izolat, incearca sa gasesti un echilibru, ca de exemplu sa te intalnesti cu un prieten sau mai multi de doua ori pe saptamana pentru cateva ore. Din punctul meu de vedere, ar fi benefic sa iti pastrezi si cultivi noile interese si activitati (muzica, citit).