| slatina a întrebat:

Ziceti-mi si mie ce sa fac. prietenul meu isi tine telefonul inchis si nu vrea sa vorbeasca cu mine pentru ca am fost in oras cu colegii. prietena mea cu care vorbeam totul nu ma mai baga in seama iar eu ma simt singura. nu stiu ce sa fac. imi puteti spune?

10 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Sa iti fac niste prieteni adevarati!

| Psihologul a răspuns:

1. Prietenul tau e absurd. Daca nu esti fericita langa el desparte-te de el. Sunt multi altii care vor sa fie cu tine. Nu se merita. Nu meriti sa suferi degeaba.
Prietena ta cu care vorbeai totul nu te mai baga in seama? Are un motiv? Daca nu-l stii incearca sa-l aflii. Discuta cu ea, intalniti-va la o cafea si discutati ce a facut sa va departati asa tare una de cealalta.

Te simti singura? Cunoaste lume noua, fa cunostinta cu alte persoane dar fii precauta pe viitor.

| slatina explică (pentru Psihologul):

Eu il iubesc mult si nu pot sa ma despart de el. o sa incerc sa vb cu prietena mea. as vrea sa am cu cine sa vb pentru ca ma simt singura

| Psihologul a răspuns (pentru slatina):

Cati ani ai.
De cat timp esti cu prietenul tau.
Ce intelegi tu prin iubire.

| slatina explică (pentru Psihologul):

Am 15 ani. stau cu el de 2 ani, si am anvatat multe din aceasta relatie. inainte consideram iubirea o joaca, dar cand l-am cunoscut pe el m-am indragostit si am aflat ca iubirea esteun sentiment cald, a caldura sufleteasca. sa ai pe cineva aproape pentru care sa dai totul ca el sa fie bine, asa as face si eu, iubirea este un sentiment placut in care pui pers pe care o iubesti mai presus decat orice chiar mai presus decat tine.

| Barblaster a răspuns (pentru Psihologul):

Like a BoS$

| Psihologul a răspuns (pentru slatina):

Ai 15 ani?
In fine, nu ma mai bag in problemele tale cu el, in fond ..suntem pe un site.
Eu cred ca la 15 ani ar trebui sa vezi altfel lucrurile.

| slatina explică (pentru Psihologul):

Am 15 ani dar dragostea nu are varsta

| Rebecca009 a răspuns:

Prietenul isi tine telefonul inchis, prietena ta nu te mai baga in seama? nu te-ai gandit ca poate e ceva intre ei?