| TheBlackCrystal a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sfat?

Astazi m-am certat cu cea mai buna prietena a mea pe motiv ca ea zice ca m-am schimbat. Poate m-am schimbat putin incercand sa nu mai fiu idioata clasei de care rad toti.Sunt putin mai sensibila si pun totul la suflet.Totul a inceput pe mess cand m-a invitat la ea acasa si eu i-am zis ca nu pot fiindca e frig afara si eu sunt putin racita.Ea a zis apoi ca a observat ca prietenia noastra se cam destrama si eu i-am zis ca poate e din cauza mea, poate m-am schimbat putin.Ea s-a suparat si a inceput sa imi zica sa imi caut o alta prietena fiindca ea nu mai poate.Eu i-am zis ca daca m-am schimbat asta nu inseamna ca nu mai vorbesc cu ea dar nu vrea sa inteleaga asta. Zice ca o vrea pe vechea ei prietena (adica tot eu dar cea din trecut) atunci eu i-am zis ca ma voi purta la fel cu ea si voi incerca sa par mai dura cu restul ca sa nu mai rada de mine.Nu a vrut sa inteleaga si s-a deconectat de pe mess.Cand a intrat iar i-am zis ca vreau sa ne impacam si ca ii promit ca voi fi aceeasi cu ea dar nu a vrut, pur si simplu nu a vrut..Eu chiar sufar pentru ca ne intelegeam perfect! Mi-a fost alaturi in momente grele si pentru asta ii sunt recunoscatoare.Nu am vrut niciodata sa ne certam dar...

Acum imi pare rau ca am vrut sa ma schimb...

Ce as putea sa ii zic ca sa ne impacam, eu chiar vreau asta.sad

Va multumesc ca ati citit pana aici si va rog sa ma scuzati daca am avut greseli din punct de vedere gramatical

Răspuns Câştigător
| Camelisa a răspuns:

Pai in primul rand, daca tot vrei sa te schimbi, schimba.te pentru persoanele care chiar merita acest lucru! Si cat despre prietena ta, incearca sa o convingi sa iesiti undeva sa discutati asta live, crede.ma e mult mai bine decat virtual. Spune.i in felu urmator"m.am gandit mai bine la schimarea mea si vreau sa discut cu tine fata in fata, sa iti explic mai multe"si tu ai putea sa ii spui atunci tot.Numai bine

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Esti intr-o situatia chiar urata. Intreab-o ce anume i se pare schimbat la tine, si incearca sa revizuiesti asta.