| girl001 a întrebat:

Salutare la toti.Sunt cu un baiat de 8 luni.Au fost posibil cele mai frumoase luni de dragoste,desi la departare, el fiindca din alt oras.Trecind prin toate greutatile am reusit citusi de putin sa ne daruim fericire unui altuia.Totul bine si frumos, pina nu a plecat peste hotare.Si au inceput a-i scrie fetele.Toate cu mesaje comune"Mii dor".Am avut discutii serioase pe aceste teme si desi intelegeti ca eu aici,el la citeva mii de km, am lasat aceste teme pe cind va veni acasa.Si a venit.S-a schimbat peste masaura.Nu este cel care era odata. Avea probleme de sanatate,nervi, si capricii.Il asteptasem mai mult de 3 luni si eram gata sa-i daruiesc tot cei mai frumos, cei mai bun..Ieri mi-a zis ca trebuie sa facem o pauza ca el numai poate sa fie cu mine, fiindca e departe.Cind i-am auzit spusele am incput a plinge in hohote, credeam ca imi voi iesi din minti.Si el s-a gindit putin si a inceput sa-mi declare ca ii pare rau de cele spuse,ca nu vrea sa ne despartim.I-am inchis ca aflasem ca el era la un bal cu prietenii(am uitat sa va spun ca trebuia sa vina la mine, dar zicea ca nu poate ca nu se simte bine) si cind acolo cu prietenii.Nervii m-au dat la pamint.Nustiu ce sa fac.Va rog doar un sfat sa-mi dati.Ce sa fac? Se va intoarce? Merita sa mai sper?

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.Doar ocupati`l intr-un mod placut.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu nu ai vrut sa bagi in seama faptul ca o relatie are si sfarsit, iar atunci cand relatia este si la distanta, sfarsitul vine si mai repede. Acesta-i jocul.

| THanna a răspuns (pentru neutrino):

Nu are rost sa mai astepti...

| caterinasmile a răspuns:

Nu stiu, eu am o relatie la distanta si e greu dar ne iubim.In schimb daca ar fi facut ce a facut prietenul tau nu as putea sa'l iert poate asa usor, poate deloc. Mi'am imaginat de multe ori un astfel de moment si crede'ma ca m'au coplesit emotiile si nervii dintr'o simpla imaginare. Nu stiu, poate ar trebui sa te linistesti o clipa si dupa sa'l suni si sa va intalniti sa vorbiti calm despre viitorul vostru. daca va iubiti sa stii ca distanta nu mai conteaza!

| Loreddana a răspuns:

Spune sincer. De cate ori v-ati vazut fata in fata?

| girl001 explică (pentru Loreddana):

De vreo 8-9 ori

| Aly13 a răspuns:

Din cate am inteles eu se cam foloseste de tine... era mai bine daca ne spuneai si varsta voastra, dar oricum, poate la inceput te'a placut putin, dar putin de tot. Cred ca el umbla cu alte fete pe cand tu erai indragostita pana peste cap de el si aveai o incredere oarba in el. Deci raspunsul meu... nu stiu parerea mea, gaseste'ti un prieten in orasul tau cel mai bine in scoala ta. Si categoric uita de baiatul asta, rupe orice legatura, nu mai vorbi cu el cateva saptamani si vezi ca o sa-ti treaca. Nu'l iubesti chiar asa mult sunt doar impresi crede-mawinking.

| girl001 explică (pentru Aly13):

Eu 18, el 17

| sorin86 a răspuns:

Are 8 luni băiatu'? Nu-i cam mic pentru tine?
Acu, serios: fugi în viață cît ce poți de oamenii cu dileală la cap. Sigur ai să găsești pe unul mai sănătos. Ăsta pare a fi și înșelător, deci, cum am zis, fugi de așa specimene.