| Pampam1 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine va rog.Am nevoie de niste idei pentru redactarea unei compuneri in care sa pezint spatiul in care mi-ar placea sa ma cufund in lectura.Eu m-am gandit sa fie intr-un spatiul rural la umbra unei salcii dar mai am nevoie de idei. DAu funda celei mai bune idei:X
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| hayley a răspuns:

La umbra unei salcii pe malul lacului, primavara, cand mieii cu blanita lor alba si carliontata pasc pe langa tine, cand mirosul dulce al liliacului in buchetele cu mii si mii de flori albe si violet te poarta in lumea de vis a cartii. Ghioceii salbatici, mici clopotei cu capusorul lor alb ca neaua surad pe langa tine.
Si mai scrii si tu ceva pe acolo de... flori de tei, zambile, narcise, pui de ratuste de pe lac ca niste ghemotoace aurii, pesti colorati, apa limpede si cristalina si vezi tu cum le mai dezvolti happy >big grin

1 răspuns:
| zippit a răspuns:

Pe un scaun in fata semineului privind din can in cand cum ninge linistit afara