| Baltaretu_Madalina_1998 a întrebat:

Buna ma puteti ajuta sunt in cautarea unui liceu si as dori sa stiu ce m-as putea face daca fac stinte ale naturi

3 răspunsuri:
| mihaela0205 a răspuns:

Licee sunt in toata tara, mi-ar fi fost de ajutor daca spuneai si unde locuiesti.
Iar in general, cei care aleg profilul "stiinte ale naturii" vor sa urmeze medicina happy
Deci, daca vrei sa urmezi medicina, e profilul perfect. Acest profil se axeaza pe chimie si biologie, dar si pe matematica si fizica happy

| anapricopi76 a răspuns:

Ca sa te faci ceva iti trebuie o facultate.Te poti duce la medicina sau te poti face profesor de fizica, chimie, matematica dupa ce ai absolvit facultatea.

| Mariiaaaa a răspuns:

Profilele de stiintele naturi te ajuta in domeniul medicinei, de exemplu farmacia etc. Acest profil se acseaza pe biologie, chimie, matematica si fizica. Este un profil frumos. Si eu tot acolo vreau sa dau! Multa Bafta! :*