| MariaQuenn27 a întrebat:

Buna.Mai demult aveam două prietene! Nu zic cum le cheamă.In clasa 5 (in care sunt acum) bff meu s-a mutat la liceu și am rămas doar cu prietena.Mai târziu a mai venit o fata.Iar prietena care a mai rămas și-a făcut acea fata bff.Iar eu acum la școala stau cu o prietena buna care mă înțelege în orice ii zic.Cum sa le spun fetelor (fostei prietene) că nu mai vreau sa fim prietene?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Iunicu a răspuns:

Nu trebuie să spui nimic. Relațiile între oameni nu se rup numai oficial.
Sunt sigur că lipsa de interacțiune dintre voi vă va îndepărta. Nu alunga niciodată un om care te socotește prieten. Este posibil să câștigi un dușman.
Răcește puțin relația și totul se va întâmpla.

2 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Daca esti sigura ca asta vrei le spui direct ca nu mai vrei sa fiti prietene si ca speri sa iti accepte decizia.

| MariaQuenn27 explică (pentru Iunicu):

Mulțumesc!