| GoBackInFuture a întrebat:

mai sunt cam trei saptamani si vine evaluarea nationala, examenul care se da la sfarsitul clasei a 8-a si sunt speriat pentru ca nu stiu daca sunt pregatit destul pentru acest test (am media generala pe clasele 5-8 de 9.70-9.75) si imi doresc sa intru la un liceu bun (cu media de peste 9 ). Credeti ca daca fac cam 2 teste pe zi in medie (unul la matematica si altul la romana) voi fi suficient pregatit? Fac cam de prin luna februarie cam 1 test pe zi, dar am crescut graduat media. Voua cum vi s-a parut examenul, cei care deja l-ati dat? (greu, usor, mediu) Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Pai eu fac cam la fel, numai ca din decembrie :unul la mate si unul la romana+ citit (care face destul de mult )si cam asta e.Eu cred ca e suficient, nici sa te suprasoliciti. Unerori facem in loc de un test o demonstratie ampla de specie sau gen(la romana). Succes? Aveti camere, apropo?

1 răspuns:
| loryiii a răspuns:

Mi s-a parut foarte simplu. Trebuie doar sa te concentrezi.No stress. Bafta