| allebwa a întrebat:

Buna!
Maine dau teza la matematica (sunt in clasa a 6 a) si sunt foarte emotionata...Imi poate spune cineva ce trebuie neaparat sa invat?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ChristineW a răspuns:

Buna! Sunt tot a6-a si noua ne-a dat azi teza. Am avut scaderea| inmultirea | impartirea | adunarea cu fractii, divizori si multipli, gradele, unghiurile, segmentele, divizibilitatea, simetricul si bisectoarea.
Ti-am dictat cu foaia in fata. Suces, eu am luat 10 sper ca tu sa iei aceeasi nota.
P. S. noi suntem la un nivel mai avansat de matematica

Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| allebwa explică:

Va multumesc tuturor (mai putin lui " antitemepenet19191 " deoarece el ii judeca pe toti fara sa se gandeasca ca nu toti profesorii predau la fel.Printre miile sale raspunsuri rautacioase am observat ca are un strop de dreptate, dar pana la urma, pentru ce este TPU?)... Oricum, la teza m-am descurcat foarte bine si sper ca o sa iau nota maxima! Cand am vazut atatea raspunsuri m-am intristat la ideea ca trebuie sa declar unul castigator pentru ca m-au ajutat foarte mult.

| Bambii a răspuns:

Nu stiu daca te pot ajuta...
Eu am dat teza alaltaieri. Invata ceea ce ti-a predat de curand Nu cred c-o sa-ti dea la teza cine stie ce lucru vechi...Invata la ce nu te prea pricepi... Apropo, la ce scoala esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ti-au dat profesorii tai! Tu dormi in banca sau ce faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că sigur o să îţi dea adunări, scăderi, înmultiri, împartiri de fractii şi ordinea efectuării operaţiilor şi divizori comuni multipli comuni, numere prime între ele, asta la algebra şi la geometrie o să îţi dea un exerciţiu cu un segment şi să calculezi nişte măsuri de segmente şi un exerciţiu cu ungiuri, ori unghiuri în jurul unui punct ori opuse la vârf şi s-ar putea să vă dea să desenaţi ceva

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu te mai ajută pentru teza de mâine, dar vei mai da multe teze în viaţa ta, aşa că citeşte asta:
http://www.lecturirecenzate.ro/2010/12/15/vino-teza-cu-viteza/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

| gabitza_5364 a răspuns:

Tot ce ai facut anul acesta

| crisu9love9is9muzic a răspuns:

Eu dau teza azi deci e rau
cala ce prof am eu ...nici arhimede nu ia un 7

| crisu9love9is9muzic a răspuns:

Eu dau teza azi deci e rau
la scoala 5 sunt cei mai...profesori cu teze de va speriati deci voi ssuntetiii norocosi

| crisu9love9is9muzic a răspuns:

Eu dau teza azi deci e rau
la scoala 5 sunt cei mai...profesori cu teze de va speriati deci voi ssuntetiii norocosi
anul trecut intra 5 ceane dat: a) Rezultatul calculului 7x – 3x = este …….……
b) Dacǎ a + b = 5, atunci 2a + 2b = ……… 3
c) Rezultatul calculului (3a)
+ 2a
este ………….
2. a) Descopunând în factori x
– 36 obinem ………………………
b) Soluiile ecuaiei y
– 49 = 0 sunt ………………………….
c) Rezultatul calculului (5 – x )
– (x + 3)
este …………………b) Linia mijlocie a unui trapez cu lungimile bazelor de 4 m i 10 m este …. m b) Stabiliti valoarea expresiei ( )
E(x) = x + x, pentru x < 0deci daca te crezi destept vino la scoala 5 din mangalia

| adi21 a răspuns:

La algebra: divizibilitatea,nr rationale,operatii cu nr nat si cu puteri
la geometrie: punct,dreapta plan semidreapta semiplan segment,unghiuri, masurarea unghiurilor,unghiuri complementare, suplementare, adiacente, bisectoarea unui unghi