| RobbyPh a întrebat:

Buna maine e balul bobocilor si am nevoie de un banc despre scoala profesori pentru mine si partenera mea la proba de talente plzz zicetim si mie un banc\ gluma :?

4 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

La olimpiada de vara, un elev în pragul repetentiei este întrebat de ilustrul profesor de matematica Grigore Moisil câte becuri sunt în clasã, iar elevul rãspunde 10. Profesorul zice "Te-am pãcãlit, sunt 11, cã mai am eu unul; ne vedem la toamnã." In toamnã, profesorul îl întreabã din nou câte becuri sunt în clasã, iar elevul rãspunde 11. Profesorul râde fericit si îi spune zâmbind "Te-am pãcãlit si de data asta, pentru cã sunt 10, cãci eu nu mai am becul la mine", iar elevul si mai fericit riposteazã "Da, dar am adus eu unul de la mine de acasã, asa cã sunt 11"

Un copil il intreaba pe tatal sau:
- Tata, tu poti sa scrii cu ochii inchisi?
- Nu stiu, sa incerc.
- Bine, atunci sting lumina si sa imi semnezi si mie carnetul de note.

Elevul, despre el insusi:
- Intotdeauna are dreptate... chiar daca nu i se da.
- Nu copiaza niciodata... consulta.
- Nu vorbeste... schimba impresii.
- Nu isi distrage atentia... studiaza anatomia mustelor.
- Nu chiuleste... este solicitat in alta parte.
- Nu ramane corigent... este lasat corigent.
- Nu fumeaza... se stimuleaza.
- Nu injura... se descarca.
- Nu insulta profesorii... le aminteste ceea ce sunt.
- Nu citeste reviste in timpul orelor... se informeaza.
- Nu distruge scoala... o redecoreza.
- Nu arunca cu creta... studiaza legea gravitatiei.
- Nu rade in ore... e fericit.

| AriantheLissa a răspuns:

Mdea...e cam nasol da hai ca-l zic si pe asta:

"Vine Bula acasa de la o petrecere.Mama lui il ia la intrebari:
Mama:Unde ai fost?
Bula:Treaba mea.
Mama:Ce ai mancat?
Bula:Treaba mea.
Mamabig grinuci si tu gunoiul?
Bula:Treaba ta!happy

| ams2001 a răspuns:

Profesorul zice:
- Baiete! din pacate pentru tine nota pe care o ai incepe cu P. Banuiesc ca stii ce nota e, nu?
Studentul:
- Pinci?

Studentii aveau examen, dar, nemergand la cursuri nici macar nu-si cunosteau profa. Un grup de studenti asteptau si ei...
Vine o tipa faina cu un sal in jurul gatului, iar unul din studenti zice:
- Iata vine un sol de pace c-o naframa-n varf de bat. Si toti se prapadesc de ras.
Se uita tipa atent la ei si intra in sala. Studentul in fapta:
- Waw! Am pus-o! E profa. Sigur ma pica. Dar isi incearca totusi norocul si intra in sala. Cand sa traga biletu� cu subiectu�, profa intreaba:
- Tu esti Mircea?
- Eu sunt doamna. Dau acum sau vin la toamna?!

Erau 3 studenti care trebuiau sa dea un examen. Unul era pregatit foarte bine, unul mediocru si unul deloc. Intra in examen primul, cel pregatit foarte bine. Iese acesta si este intrebat:
- Cum a fost? si raspunde:
- Pai cum sa fie, ca de la profesor la profesor.
Intra si al 2-lea, cel mediocru. Este intrebat:
- Cum a fost?
- Ca de la profesor la elev.
Intra al 3-lea, cel nepregatit.
- Cum a fost?
- Ca de la popa la credincios. El punea intrebarea, eu imi faceam cruce, eu dadeam raspunsul, el isi facea cruce.

| Sysysymonutza a răspuns:

La scoala, Ionel este rugat sa spuna o tara tropicala si raspunde:
- Laos...
- Excelent!
Gigel trebuie sa zica si el o tot o tara tropicala si raspunde:
- Columbia...
- Nu-i rau!
in fine, la aceeasi intrebare, Bula zice:
- ...Moldova?!?
- ...De ce?
- Pai a venit unchiul meu de la Suceava asta iarna, si era incaltat in tenisi!