| Melcea_Andreea_1992 a întrebat:

Maine este ziua mea de nastere si vreau si eu niste statusuri dragute!

Răspuns Câştigător
| Madu2027 a răspuns:

Nu vreau sa avem secrete pentru ca astea dor, vreau sa visam impreuna la viitor!
Niciodata nu uitam pe cineva important din viata noastra ci doar invatam sa traim fara el!
Dă o şansă unei zile, să fie cea mai frumoasă din viaţa ta
Timpul închide toate rănile, chiar dacă nu ne scuteşte de câteva cicatrici.
Raze de soare, aer de mare, buzele tale…Iubirea noastra, marea albastra, iubire de catifea

Ma gandesc la tine…La prima oara cand mi-ai spus primul "Te iubesc"
Ma gandesc la tine, la mine, la noi 2….Si fara sa vreau zambesc

Raze de soare, aer de mare, buzele tale…. Iubirea noastra, iubire de catifea, ai grïja de ea

Dacă e al tău, stă lângă tine. Dacă a plecat înseamnă că nu a fost niciodată al tău.

Tigara s-a ars acum pana la filtru, ii arde degetele. Nu schiteaza vreun gest. Privirea ii e fixata in acelasi punct. Nu clipeste. Timpul inca sta in loc.
@ Nu exista fericire de care sa-ti amintesti fara tristete
@ Gandeste`te la trecut numai in masura in care amintirea lui iti aduce bucurie.
@ Orgoliu prostesc? Tocmai orgoliul asta prostesc ma face pe mine sa jelesc jegosii care mi-au tradat incredere, inima si orice altceva!
@ Un cuvant, o poveste. Clipesti...nu mai este...
@ Tee detestii.O vezi cum pleaca, Cu ochii goi, tu prea mandru sa o Opresti, Crezand ca vine inapoii
@ Te`ai saturat sa zambesti de parca totu` ar merge bine!
@ la tine nu tine de atatea ori te-a facut sa te simti un nimeni.Nu se va schimba nu te minti pe tine.Nu va mai fii mai bine.Si u o stii prea bine.
@ In vise te gasesc dar nu-ndraznesc, sa sun sa-ti spun ca inca te iubesc
@ •De obicei, ii citesc rapid. Pe cei care`mi Zambesc Sh` de fapt nu ma inghit;]•
@ În jocul asta nu îmi e frica...sunt amanta, iubita si amica. poate lumea crede ca sunt sora ta mai mica, fara sa stie ca eu pentru tine sunt unica
@ Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt
@ Nu sunt prima care pleaca. dar sunt prima care sincer chiar ai vrea sa se intoarca...
@ Greselii sunt multe. dar cea mai mare greseala a mea este ca te-am lasat sa faci parte din viata mea.
@ Uneori lacrimile pe care le versI nu sunt de ajuns sa arati persoanei pentru care ai plans ca te-a durut cea spus, cea facut si cea zis...nu plange nimeni nu.ti merita lacrimile
@ Nu`l mai iubesc, dar cat l`am iubittt love struck
@ Si daca atat a fost sa fie, atat sa ramana!
@ Stii ca. Atunci cand voi fi eu ce iti doresti, nu o sa mai fi tu ceea ce vreau eu.
@ Doare sa iubesti pe cineva care sa nu te iubeasca la randul lui, dar cel mai dureros este sa iubesti pe cineva si sa nu gasesti niciodata curajul de a-i spune ce simti
@ Eu plec, da si cand plec, o sa ma implori sa ma intorc.
@ Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor…
@ Ori cum ai taia. ori ce lucru are 2 fete! :]
@ si uita-te bine inainte sa spui ca toate au trecut :]
@ Pe mine ma cheama pucka, da pe tine cine te-a chemat?:] pa.
@ Am invatat caa nu pot rupe o pagina din viata mea, dar pot arunca toata cartea la gunoi.:]
@ Ascunde`te dupa un zambet fals, dar dulce bai! :X
@ Nu ma suporta unele? ok! ce tare! Înca un motiv sa fiu asa in continuare!
@ Cei care au spus ca vor fi aici mereu, au doar spus :] Si-am ramas doar eu!
@ E o prostie sa renunti la visele tale daca doar unul nu s`a implinit! :]
@? Pot trece peste o rana sau o palma Dar sentimentele sunt cea mai dura arma. :]`
@ Si'ti vezi de treburi, ca oricum viata merge'n suturi Ai cazut - te'ai ridicat - inveti noi moduri sa te scuturi...
@? Cand zambesti fara motiv, si cand te gandesti la mine, uita`te in jurul tau, ai sa vezi...sunt langa tine?
@ Parerea ta despre altii este de fapt o reflectie a parerii despre tine.
@ Nu-mi pasa de lume, ce crede, ce spune!
@ Si vorba aia: Unde am scuipat, nu pup. Las pe altele sa linga :]
@ Nu te arunca asa`, la intamplare! Fii atent` k o sa te arzi! Vremurile` s`au schimbat! Julieta s`a stilat`. love struck rolling on the floor
@ Dupa barbat si autobuz sa nu alergi niciodata`k dpa o jumatate de ora`...vine altu`oh go onjj
@ Copilaria pierduta s-a ascuns printre stele... Eu vreau sa o ating Dar, sunt scurte mainile mele sad
@ ptC ea zambeste mereu... chiar si atunci cand nu mai poate;*.
@ Si am sa traiesc doar pentru mine... Caci am trait destul pentru alti! :]
@ Eu voi fi langa tine atunci cand razi sau cand suspini, nu lasa lumea sa te-mpinga in pacat, prietenia dintre noi nu moare, deci nu s-a terminat love struck
@ Si tot aud un replay anost : da un delete la tot ce'a fost!;-x
@ Aceeasi banca, acelasi pom.Sentimente sincere, in acelasi om.
@ Bun sau rau simple concepte, tu sau eu traim dupa percepte.
@ Din povesti sa potrivesti emotii in fiecare gand. Am fost copii cu totii. ´ dar am uitat pe rând.
@ Ca sunt regrete, dar sunt degeaba, Uneori graba chiar strica treaba, Tu baga la cap si nu te teme, Mai bine mai tarziu decat prea devreme...
@ Tre sa pleci. E clar, m-am gandit, acum ramane doar sa vad de ce-am venit.
@ Hai incearca pleaca.E frumos afara.Sigur o sa-ti placa.
@ Mereu mi-a placut sa am ceva aparte, fata de toate celelalteee;-xxx
@ Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim!
? mi`e de bine`n lacrima`n care, de fericire am sa plâng, caci stiu ca nu va mai fi vreo noapte, sa nu fiu la tine`n gând! love struck
@ Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, dar în fine. talk to the hand Este ca si Smiley, oficial îi merge bine. :*
@ Timpul nu sterge amintirile, deci n`am km sa inchei! :]
@ De azi inainte va conta numai fericirea mea!
@? Hei da pana la urma e doar fantezie. E trist daca nu e pic de poezie.Nu trebuie neaparat sa il platesti! Soarele rasare mereu daca ii zambesti?
@ Sa trec mai departe nu pot.Ca imagini cu tine ma tin pe loc:]
@ Imi reprosezi mereu ca sunt rece si rea, dar uiti ca tu m.ai învatat sa fiu asa.;*
@ Sa te gandesti de 1o ori cu cine pleci, ca sunt si altii care o vor doar pe a ta!; x
@ Genul asta de probleme bl0nde tie`ti plac.;-x
@ E interesata uneori, dar nu e egosita... si realitatea este k fete ca ea nici macar nu mai exista!;*
@ As vrea sa tina capul sus in toate prietena mea si sa stie ca la greu o sa fiu si eu cu ea! :]
@ Au coada sus, motto-ul lOr traieste clipa, Iar Voi ca prostii, lipa-lipa;;]
@ Placut impresionata aud o voce ce-mi sopteste: Ai grija de tine, ca cineva te iubeste! :]
@ Si daca ceea ce vezi nu te multumeste, nu cauta in mine ceea ce nu este! :]
@ Prost, nesuferit, egoist! :] Da, despre tine e vba iubirea mea!;*
@ Înceteaza sa mai fii cine erai si transforma-te în cine esti!
@ Si.noi reciproc ne-aducem vara, si luna ne invidiaza cand ne vede seara.
@ Cine e aceasta "Ea"? Nu stiu, nu stim. Nici ea nu stie cine este.
@ te-am fumat si-ai ramas doar scrum;
@ Traiesc evenimentul clipa si momentul.
@ Nu era decât o obraznicatura plina de încredere în sine.
@ Ai învatat de la mine.Acum ma judeci gresit.În loc sa fii multumit.Ca ti-am dat lectii gratuit;
@ Acum nu mai e cum era.e puternica si stie ce vrea!
@ Te.am iubit blegule. Si înca te iubesc! Stii ca numai tu ma faceai sa zâmbesc
@ Hai open your eyes, exact ca in filme, ca daca nu te vede nimeni, poti sa vezi pe oricine.
@ Nu-mi spune mie ca suferi si ca treci printr-o pasa trista. Daca iti plange inima pentru mine, inghite o batista.
@ Nu stiu daca reusesc dar cateodata Raman zambind, gandindu-ma ca vreodata O sa fie chiar asa cum mi-am dorit.
@ Ganduri si roze, planuri si boxe, actuali si fosti, ma vad alta azi prin prisma ta. M-am schimbat eu, sau esti tu altcineva?
@ Multi nu merita sa le dai nici macar un sfert din ce ai mai bun.;]
@ Ti-ai sters singura lacrimile cand el te supara, respect!
@ De acum singura persoana de care imi va pasa. se va chema "EU" happy.
@ Nu voi dispera, imi place viata mea. Orice s-ar intampla nu ma voi schimba happy.
@ Zi de zi afiseaza zambetul ei minunat.dar nu s-a gasit baiat care sa merite tot ce are ea de dat.
@ Si cand apare e mai ceva ca soarele-n toiul iernii;
@ Zambesc des, dar si cand zambesc o fac din toata inima love struck.
@ Se stie aproapte totul despre nimic.Te crezi mic sa-ncerci sa schimbi un pic.
@ Tot ce stiu e ca trebuie sa zambesc orice s.ar intampla;*
@ Te amuzã, când din vorbã`n vorbã gãsesti obsesia ta la altu`n altã formastraight face
@ Chiar de plec, o sa las un pic din mine lânga tine, si la rau poate îti va fi mai bine.
@ sunt fractiuni de secunda cand simt ca te dispretuiesc ce trist ca'n rest sunt proasta si te iubesc oh go onjjj
@ Am intalnit multi ca tine, dar specia ta e rara;
@ Doar tu ai preferat sã crezi cã o vei schimba. Viata ta, e roz. Dar carioca e la ea. smug
@ Privesc acum pe geam si ma gândesc la ce spui tu.
@ Care minte mai mult? Tind sa cred ca tu :]
@ Din critici invatam, nu din laude.Asa ca mai lasati "pupincurismul" deoparte :]
@ Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi;*
@ Si totusi, imi rezerv dreptul de a ma comporta ca o scorpie; daca sunt tratata prost!
@ Cine te'a facut sa visezi cand nici macar nu dormeai? Vroiam sa zic ca EU.in caz ca nu stiai. :]
@ O sa iti aduci aminte de 1000 de ori ca ai avut odata o papusa.
@ Personalitatea ta te-a scapat de greu Pentru ca ce`I frumos ii place si lu` Dumnezeu.love struck
@ O tai, ca nu imi pasa, tot ce poti sa faci e sa privesti... Ca la orgoliul tau nici nu ma astept sa ma opresti;
@ Mi-e dor de un dusman adevarat.Ma sufoca devotamentul falsilor prieteni :]
@ Eu n`am rabdare sa se`ntâmple bine, dac`ar fi fost asa, nu mai credeam în tine.
@ Lupta pentru cine te iubeste.Baga.ti **** în cine îti greseste
@ Vrei adevar? Vreau adevar. nu minciuni trase de par!
@ Mi`e indiferent, nu vreau vorbe alese.Mi`e dor de atunci, când nu`mi pasa sa`mi pese.
@ Si da, sa stii ca tu esti tot acum, ca tu m-ai învatat sa cred în tot ce vreau, ce spun.
@ Învata sa ai rabdare, sa-i duci o floare, s’o strângi în brate atunci când ii e greu si’o doare.
@ Nu-i asa? Da.lumea-i a ta_Da’ cand uiti de unde ai plecat e vai de mama ta. -_-
@ Asta-i realitate, nu povesti de adormit copii,traiesc si vad rahat-ul asta în fiecare zi
@ Cine sunt eu, Da' tu cine esti? Tu nu iubesti, Tu doar vorbesti;
@ Afla ca poti sa ai si vise, n-avem pret pe vise, ai crescut in puf si fite, vorbeai cumva de ambitzie?
@ Totul e în plus si mai pe înteles, gândul la tine deja e un fel de stress.
@ Arata-le ca poti zâmbi, chiar si cu inima ciobita. Arata-le c-ai suflet de campion, si esti cel mai bogat om!
@ Toate adunate, si acum realizeaza, tot ce e frumos, stii ca nu dureaza;
@ Ocaziile nu sunt pierdute, altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis
@ Nu ne compara. Ca eu sunt eu! iar ea, e ea!;]
@ Ce sa fac, asta îmi e firea. Sa nu crezi ca în viata te înseala doar privirea. Tu plangi. Mie îmi vine sa rad. Si totusi te simt cum ma înjuri în gand.;;]
@ Peste toate o sa trecem cu capu`sus, Ne avem una pe alta asta`i mai presus; x
@ Esti locu'n care intotdeauna m-am intors, Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos;-#. Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit!
Oricat vor unii Nu ne despartim Orice spun altii Noi doi ne iubim Azi ne certam ca Asa e dragostea Dar maine soarta ne va impaca
Deci ****-o, fumeaz-o, traieste-o cumva, clipa conteaza si raman doar amintiri in urma ta.; x
Te iubsc si nu ma crezi...Scoate-mi inima sa vezi...K pe inima mea scrie cat de drag imi esti u mie
N`o ard sus pe bar dar nici jos sub masa, tu i`o sugi în baie, eu plec cu el acasa blushing!
[Esti fata cuminte, doar pe verticala…. Candt stay pe Orizontala esti O Tarfa Penala smug]…diferenta dintre mine si tine, E ca eu nu am sange de tarfa in mine!
? Poti sa te pui pentru ea si`n cur si`n cap k tot de mine ai mare drag... nu e vina lui k il folosesti ca sa ma ranesti...dar u faci spume k nu reujejti!
Asa esti tu...asa iti place sa traiesti! Ea te iarta mereu...si pentru asta O iubesti
Imi suna telefonul, el nu a mai sunat de mult si numarul` ce a aparut mi se pare cunoscut, e o voce care simt cum n-am mai simtit de mult, cu lacrimi el mi-a spus sa-l iert ca s-a distrus:-|
O atitudine pozitiva nu iti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei care ti le'au creat:X~^^~
Sunt invatata sa fiu rasfatata:X...sunt invatata sa ai grija de mine:X! daaa asa e...sunt invatata cu TINE!:X
•Pe strazi ´ :* aceleasi Tarfe talk to the hand Gta s Traiasca pervers ´ talk to the hand O noapte pentru ultimii ´ smug Tenisi Aparutsi in Converse ´talk to the hand
[pentru ca fetele fac ce vorrlove struck]Mama vorbeste, eu dau din cap si pâna mâine uit
# Nu pot rezista, lovitura devine prea puternica, vrei sa ne jucam cele doua lovituri, asa ca hai! Astept.inca astept=]]]
Plang in hohote de ras day every day. iauzi bre. bre date.n mortii tai=]]. #
* Tu esti vinovat, Pentru tot ce s-a intamplat!*
- Cu timpul invatam ca exista trei situatii in viata pe care nu le putem remedia: sansa pe care am lasat-o sa ne scape, intalnirea la care nu am asistat si jignirea pe care deja am pronuntat-o-
- Acum ma uit pe geam si zâmbesc. Ca-s totusi amintiri frumoase în care inca ma regasesc –
-Adânc în sufletul meu stiam un lucru, si anume câta putere îti dadea dragostea sa distrugi pe cineva-
- Sa pretuiesti mai mult dragostea ce ti se ofera, decat cea pe care trebuie s-o cuceresti –
- Pot sa uit cuvintele pe care mi le-ai spus, pot sa uit chiar si lucrurile pe care mi le-ai facut, dar nu pot sa vindec sentimentele pe care le-ai ranit –
- Nu rani o fata care te-a iubit, chiar daca pentru ea n`ai simtsit nimic Nu`i intoarce spatele,. Gandeste`te...Macar ea te-a iubit –
- Niciodata sa nu înlocuiesti un suflet bun cu un chip frumos –
- Stinge lumina, mai lasă doar o rază,/trage cortina… şi să ne facem varză –
. #. Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga.nu te grabii.vei reusi!
Şi nu e altul ca tine, asta o spun din suflet!
Sh o parte din tine incet se rupe cand vezi ca-n ochi ei se duc prea multe lupte!
Ma intreb mereu de ce m-ai parasit? Oare chiar nu ti-am aratat cat te-am iubit?!
Cad si dau cu capul de trecut şi doare iar, cum a durut demult.
Sunt de 3 ori copil: cand rad, cand dorm si cand il vad
.Imi aduc aminte cat de mult ma iubea...Cum prietenilor le zicea:"fratelo, nu pot trai fara ea"! dar acum totu' s`a terminat!
Plangi? dc? Te distrugi singura? Dc? Fi tare chiar daca el nu e langa tine!
Cateodata printre ploi gandu' tot la el.ti ajunge. Vrei sa stii daca e fericit sau daca plange
. Stiu! uneori e prea tarziu.sa lupt de una singura nu stiu.Esti atat de departe.un final fericit din povesti neterminate
Poate m-am schimbat sau poate doar m`am saturat
Da-mi tigara ca sa trag patru vise iar apoi. Da-mi un colt de rai ca sa uit de noi doi
De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.
Nu vad icoana, cand toti sunt in goana dupa parfumu fin de marijuana
Cu-i *** âi pasa? Confundam iubirea cu vene taiate in chiuvete.
Eh. na! Pot si cu si fara tine! b-)
O sa fiu tare, o sa trec peste. Tu deja o simpla poveste. El un basm
Trebuie sa te scot din mintea mea!
Ti.a promis stiu! Te.a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!
Ai simtit vreodata cum e sa cazi in gol? Pe drumul care l-am parcurs mi s-a parut usor.
Un zambet fals m-a facut sa cred in tine! Un zambet fals m-a facut tin la tine! Un zambet fals m-a facut sa uit de toate!
Mai meritã trãit, m'ai meritã iubit?!
♥Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, daca sunt fericita nu conteaza!♥
Ma schimb de la o zi la alta m-am saturat Parca totul s-a schimbat de cand tu ai plecat.
De cate ori visez De atatea ori ma resemnez Ca viata e uneori cosmar Si in vise ma refugiez De cate ori te vad Innebunesc si nefiresc Ma arunc in bratele Celui pe care nu-l iubesc.
am trecut prin viata ta, uita`ma de vei putea!
SI daca sunt trista ce? De ce *** mea sa arat? Sti ce? Fara mine o sa.ti mearga prost!
Au fost zile si nopti.Au fost tigari si sticle.Au fost poze si lacrimi si diverse tentative...
Vreau să mă iubeşti pentru o secunda!
Si pentru toate vorbele pe care inca nu le-am spus. Doar un moment sa vezi prin ochii mei ar fi de-ajuns.
Fiecare lacrima are povestea ei.
Un singur loc.O mie de amintiri!
Nici macar gandu` ca as putea fi ca inainte nu ma incalzeste si tot nu am cuvinte.Adevarul se zbate intr'o lume care minte!
Ai mintit prea mult, cine crezi c`o sa te mai creada? Degeaba esti frumos, daca ea nu vrea sa te mai!
! Poate ea te va iubii mai mult decat mine! Poate ea e mai buna ca mine!
Tripuri vise iluzii sparte amintiri raman gravate…
Cearta si impacarea erau obiceiuri de zi cu zi…
Oare tu esti cel ce scris sa fii ales..Cu tine ce era banal acum prinde sens…Am uitat de tot visam…Doar cu tine…. Legatura vine nu vreau sa se termine.
♥ 7semne intr-o carte, 7zile de catifea, tot atatea nopti de dragoste cu aroma de cafea♥
Si când o face pe prostuta. O alinti. o iei în brate, o saruti si îi spui : '' Iubii, ce ma fac eu cu tine? "
O persoana care te iubeste cu adevarat te cauta chiar daca v-ati certatwinking
Oricât ai plânge, lumea nu se opreşte în loc pentru durerea ta.
Recunosc ca mi-e greu, dar nu mai vreau sa iert mereu
Daca cineva te vorbeste pe la spate este mai mult ca evident ca viata ta este mult mai importanta decat viata lui.winking
Si-mi amintesc cum ma sunai. sa ma anunti cu baietii cat mai stai;
Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte.
Bucura-te de fiecare zambet si de fiecare lacrima pentru ca cel mai frumos zambet apare dupa cea mai dureroasa lacrima.
Fiecare fata are un prieten bun, un iubit si o mare iubire. Daca e norocoasa, le are pe toate 3 in aceeasi persoana.
Şi-ar fi mai simplu şi mult mai uşor...să nu-ţi mai pese uneori.
Am o presimtire buna..Seara cand ma uit la luna...Imi scutur inima de bruma..Fiindca stiu ca vom fi impreuna
Si toti o intreaba ce s-a intamplat, ea le raspunde scurt "Nu ma intereseaza, l-am uitat!
Aparenţele înşeală. nu o dată, nu de două ori. ci mereu!
Sunt persoane pe care nu le pot uita, persoane care mi-au oferit zâmbete și lacrimi, persoane de care am fost dezamăgită! Când ești bun ești luat de prost!
Stii senzatia aia cand astepti cu nerabdare o anumita zi?
Prinde-ma de mijloc si hai sa zburam!
A smile is the best makeup a girl can wear...:*

4 răspunsuri:
| Muwz a răspuns:

Pardonne-Moi Don'șoară? Cred ca ai greșit categoria!

| CristiDumi a răspuns:

Ce status-uri?

| Melcea_Andreea_1992 explică (pentru CristiDumi):

Cum ar fi La multi ani mie,,,,, statusuri de La multi ani

| CristiDumi a răspuns:

Astea cu la multi ani tie sunt urari, nu statusuri.