| pitikaaaa a întrebat:

mama are momente cand e suparata pe mine, dar asa fara motiv ( de ex:am venit intr-o zi de la scoala si era foarte suparata pe mine, tin sa mentionez ca nu am vb cu ea deloc de dimineata, deci nu am avut cum sa o supar, in schimb cu sora mea mai mica vorbea ffffoarte frumos si calm si o pupa, cu ea nu avea absolut nimic), sau cand vreau sa vb cu ea incepe sa tipe la mine sa urle si imi zice ca nu poate(motivul sta cu sora mea), deci eu nu am mai vb cu mami de vreo 2-3 saptamanii, sta numai dupa sora mea mai mica ce o avea cu mine? cu ce i-am gresit(daca i-am gresit), nu ne-am certat niciodata ca sa zic ca ala ar fi motivul. ii simt lipsa practic. le simt lipsa la amandoi parintii(tata find mai mult la munka, nu prea il vad decat seara foarte putin)...am 13 ani si am nevoie de ea pentru sfaturii pentru sprijin.winking
1. Dc e asa cu mine?
2.Cum as putea sa ma impac sau cel putin sa ma apropii de ea?
3.de ce sta atata dupa sora mea?
MUltumesc enormmm celor ce ma ajuta:X:*

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Nu cred ca exista conflict de generatii, pe cat exista conflict de mentalitate. Din punctul meu de vedere, este o legatura indestructibila si singura iubire neconditionata. Daca cineva o intreaba pe mama ta pe care copil iubeste mai mult, o sa spuna ca pe amandoua in egala masura. Dar nu e musai sa arate.Stai linistita, fii calma, si tu cand erai mai mica te cocolosea, acum te considera o fata mare ce nu mai are nevoie de supraveghere mereu.

5 răspunsuri:
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna,
1. poate ai facut o prostie si a aflat sau a aflat ceva rau despre tine. Sau doar e suparata pe tine, ai facut ceva rau si nu sti, vrea poate sa te gandesti mai bine cu e ai gresit.Incearca sa te bagi cu ea in vorba sa-i zici ca ti-e greu fara ea etc
2. sa incerci s-o ajuti, sa vb cu ea, daca iti zice ceva s-o asculti sau ce facea inainte... ce te ruga, sa faci acum
3. sta cu sora ta, deoarece ea e mai mica, are mai mult nevoie de ajutor decat tine happy
succes

| VodkaCoca a răspuns:

Eu zic sa ii scrii un bilet cu tot ce simti, si spune'i ca iti lipseste!winking

| Robert5678 a răspuns:

Uite ce zic eu sa faci...sa te duci pur si simplu si sa o intrebi de ce se poarta asa si sa rezolvati problema pe loc.

Stiu ca eu un raspuns cam simplu, dar altceva nu vad ce ai putea face...

Bafta!

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Ce ai scris aici spune. i si ei, este foarte ocupata si crede ca tu o intelegi, trage, o de mana vb cu ea deschis, cu tine nu are nimic doar crede ca tu o intelegi, trezeste-i pe amindoi pina nu e prea tirziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

face diferente stiu cum te simnti asta am patit si eu asa ca m-am dus la ea si am inceput sa-i zic tot ce am pe suflet asa ca am inmuiata si mi-a zis ca desi ma iubeste nu are timp dar e cam rau