| Moi123 a întrebat:

Mama mea a descoperit ca cea mai buna prietena a mea are iubit si mi.a spus ca e prea mica pentru asta... apoi s.au intamplat mai multe si mi.a spus ca nu mai am voie sa stau cu ea si de la anul sa nu mai stau cu ea in banca, dar eu o iubesc f mult pe cea mai buna prietena a mea si nu stiu ce sa fac...sad... funda

Răspuns Câştigător
| Adeeeeeeeeex a răspuns:

Mama ta crede ca acea colega de banca / cea mai bun prietena este o influenta rea pentru tine. Nu ti'a interzis asta cu rautate... poate ca a si exagerat, dar parintii ne vor doar binele. Intelege'o pentru un timp. Incearca sa'i explici faptul ca daca colega ta are iubit..asta nu inseamna ca si tu ai unul. Pe de alta parte prietenii nu ti poate alege ea.dar e bine sa mai asculti si sfatul mamei.

6 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Eu cred ca mama ta este foarte dura, pentru ca pana la urma prietena ta este cea care are iubit, nu tu. Nu poti decat sa incerci sa ii explici ca daca sunteti cele mai bune prietene, ea nu poate sa va desparta.Nu mi se pare corect ceea ce face.Cand o sa ai 20 de ani,tot ea o sa hotarasca ce prieteni o sa ai? Dar hai sa iti spun o chestie: de ea tu nu o sa poti sa scapi,daca sunteti in aceeasi clasawinking deci o sa va vedeti mereu in timpul scolii.
Poti sa ii explici ca ea este o fata foarte buna si cuminte,chiar daca se intalneste cu un baiat,si ca nu vei mai intalni persoane ca ea,pentru ca pe lume exista multe inimi negre,care vor doar sa faca rau.
Sper sa se indrepte situatia ta.Iar daca se intampla asta, te rog, anunta-ma si pe mine, pentru ca sunt curioasa.N-am mai auzit de mame care sa faca asta straight face
Trebuie sa stii ca ea incearca sa te protejeze, dar nu e corect modul in care o face.
SucceS!

| Artemisia a răspuns:

Stiu ca acum decizia mamei tare pare lipsita de sens pentru ca nu intelegi de ce a facut asta, dar stii cum e?
Mamele intotdeauna ne vor binele si chiar daca acum nu intelegi de ce a facut asta dupa ce vei fi mai mare o sa vezi. Prietena ta, avand prieten la o varsta cam frageda se poate sa faca unele chestii urate pentru varsta ei, iar mama ta nu vrea ca ea sa te influenteze. La varsta ta cercul de prieteni poate sa te influenteze foarte usor, sa stii, chiar fara sa iti dai seama.

| Etelca a răspuns:

Explica-i mamei tale ca tu nu vrei un prieten la varsta asta. spune-i ca nu te va influenta in mod negativ si vei fi la fel de cuminte. daca tot nu va vrea..incearca sa fii prietena cu ea pe ascuns, rar se gaseste o prietenie adevarata in care chiar sa-ti iubesti prietenul. happy

| Moi123 explică (pentru Artemisia):

Eu o iubesc extrem de mult pe cea mai buna prietena a mea nu pot trai fara ea...sad

| Moi123 explică (pentru LarissaMouse):

Eu nu cred ca o se indrepte...multumesc oricum sad

| Moi123 explică:

Pentru cei care ati fost curiosi ne.am despartit