| BaLOnAs99 a întrebat:

Am o mica problema cu prieteni.Am 2 prietene vechi si in acelasi timp suntem si colege de clasa.Noi ne-am certat mult.Cu una dintre ele nu m-am inteles prea bine dar eram trupa celor 3 sa spun asa.Siau batut joc de mine foarte mult dar am trecut peste si suntem inca prietene.Pana si mama imi spune ca sunt proasta si mai stau cu ele. Dar suntem demult prietene si nu pot una doua sa le las in pace mai ales ca le vad zilnic. Una dintre ele se numeste bianca si cealalta andreea.Bianca e fata de invatatoare ca si mine si are voie sa intre in cancelarie cand vrea.Si eu pot dar nu mi se pare corect fata de ceilalti copii.In clasa a2 a le-a spus profesorilor ca eu le-am spus copiilor ca nau voie nu mai stiu unde din cauza ca ei nu sunt copii de invatatori.Prostia a fost ca ea a spus asta. Dar nu i-am zis nimic si in plus sau intamplat multe.Andreea era o fata buna dar de anul trecut se poarta ciudat. E foarte fitoasa si crede ca e o printesa cam ca si Bia.Nu intelege ca face pe fitoasa ea e altfel si nu ce crede ea ca e.Nu am timp sa scriu tot ce mi-au facut dar va rog sa-mi spuneti ce sa fac.PS:am alta cea mai buna prietena deci ele nu mai conteaza asa mult pentru mine.

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Decizia pe care o ai de luat este simpla. Merg pe ideea: "Cine isi bate joc de tine odata, o va face iarasi cu prima ocazie." Sfat pentru tine: Nu te implica prea mult in relatia cu ele, rezuma-te la un simplu salut si nu intra in detalii.

| daiana a răspuns:

Mama ta are dreptate.
pana la urma noua ta prietena le poate tine locul.
ele nu se vor schimba, chiar daca isi cer scuze si promit ca nu o sa mai faca tot se va intampla. stii cum e vorba aia"vulpea isi schimba blana dar naravul ba" asa sunt si ele.
ignora-le total.
spune-le ca te-ai saturat sa fi bataia lor de joc, fii autoritara, arata-le ca nu iti sunt ele superioare tie. ele se bucura cand te vad ca iti e frica de ele.
in preajma lor razi si sa pari fericita cu noua ta prietena.
succes! love struck
sper sa treci peste.:*

| Luanaaa a răspuns:

Pff...Complicat.
Ele nu se mai pot numi preietenele tale cele mai bune.
Sunteti ca niste rivale.
Sincer nu merita sa iti bati asa de mult capul.
Ele fiind fitoase poti fii si tu considerata asaa.
Cel mai bine ar fi la scoala sa stai cu altcineva in banca.
O fta mai de treaba, sau daca nu cu un baiat, mereu un baiat e mai sincer decat o fta si el nu poate fii invidios.
Cu ele trebuie sa te comporti normal gen:: buna ce faci?
Si nu mai sta asa de mult cu ele in pauze incearca sa iti faci noi prieteni.

Tu te mai chinnui... te-am pupat :*:*.

| BaLOnAs99 explică:

Am trecut peste pentru ca nu ma merita.Nu sunt perfecta dar nimeni nu merita asa ceva.In banca stau cu un baiat si imi convine.Ma distrez foarte bine cu el.Sa stiti ca am sa tin cont de sfaturi.Nu le pot ignora complet. Dupa prima cearta "mare" ele sau intors la mine nu eu la ele.Multumesc:*

| BaLOnAs99 explică:

Da pai m-am impacat cu ele.happy