| Teodoraa6 a întrebat:

mi-am luat azi ZINERYT, am facut solutia, am aplicato, dar am cateva intrebari. cum ar fi : 1.Cat timp trebuie sa las solutia pe fata?
2.Pot/ trebuie sa stau cu el pe timpul noptii si sa il indepartez a doua zi dimineata?
3.Inainte de a aplica zineryt trebuie sa ma spal doar cu apa sau cu apa si sapun?
Daca imi mai puteti oferi detalii sau mici trucuri, le astept cu eca mai mare placere. Funda

2 răspunsuri:
| szergiu17 a răspuns:

Zineryt am folosit si eu dar nu am fost multumit, in sensul ca doar imi usca fata, imi rosea pielea pentru cateva minute uneori dar am scapat doar de cosurile dulci.

Zineryt contine 2 tuburi, unul praf si unul lichid, torni tubul lichid in cel cu praf dupa care inchizi, amestezi si se formeaza un lichid. Cu lichidul acela te dai prin capac! - Capacul are un fel de burete care face legatura intre solutie si pielea ta. Deci in 3-5 secunde solutia care o dai pe fata se usca.

2.Te dai o data pe zi cu el din cate imi amintesc, asta dupa ce ai curatat bine tenul cu apa si sapun. Mai multe citeste pe prospect.

3.Cu apa si sapun.

/ Eu acum am renuntat la zineryt pentru ca nu am fost prea multumit de el doar intr-o anumita masura, folosesc Efaclar Duo si Sebium AI - imi sunt recomandate de medicul dermatolog dupa o vizita la el. Efectul e foarte bun! Am scapat de cosuri happy.

| denisadeniiiii a răspuns:

Te dai dimineata si seara. Da, trebuie sa stai cu el pe timpul noptii. Dimineata te speli, te dai cu un gel purifiant sau te speli doar cu apa si stai 10 minute dupa care te dai iar si il lasi intreaga zi. Seara faci la fel ca dimineata, il lasi toata noaptea si tot asa pana se termina solutia.te tine cam o luna. Ai grija ca daca pe timpul zilei pleci undeva, la scoala, in oras etc..sa nu te pupe nimeni pe fata ca o sa ramana respectivul cu un gust taare amar pe buze si nu e chiar dragutlaughing Si vezi ca in prima saptamana iti va accentua putin acneea, sa nu te sperii. Iar dupa se vor usca singure cosurile si vor cadea. Nu trebuie sa le rupi tu. Cand se termina faci pauza cam tot o luna si dupa te dai iar daca iti vor mai aparea cosuri. Da-te doar in zonele cu probleme ca daca nu, iti poate arde fata. Sper sa ti se potriveasca tratamentul asta, eu una il folosesc si acum si mi-au mai trecut. Am ramas cu niste pete dar vor trece, le poti acoperi cu fond de ten. Peace! happy