| Alexandru_Ana_1997_rbXg a întrebat:

Mi-am spart telefonul (Samsung galaxy Note II). Touch-ul merge super, dar nu stiu daca o sa se sparga din ce in ce mai tare. As vrea sa stiu cat o sa ai tina tlefonul, une sa-l duc si un pret. Multumesc!

1 răspuns:
| AstroLaur a răspuns:

In general starea nu se agraveaza daca-l folosesti cu atentie de acum in colo, adica nu se mai tine in buzunarul de la blugi, nu se mai arunca pe canapea, etc. Va fi bebelusul tau sensibil.

Unde sa-l duci? La un service de telefoane, evident. Nu ne-ai spus unde locuiesti, deci sper ca nu te asteptai sa-ti recomandam un service anume.

In Bucuresti costa cel mult 180 daca vrei sa-i schimbi doar geamul. Este o operatie delicata, iar daca geamul este foarte spart, interventia poate fi un eșec deoarece ecranele Super AMOLED cum ai tu sunt mai sensibile ca aripile fluturilor si atunci trebuie schimbat tot displayul pentru 550, nu prea convenabil.

Altfel, poti sa cumperi de pe olx cu doar 280 un Note II defect, dar cu displayul functional si rogi un prieten care stie cum se foloseste o surubelnita (dar care are si gentilitatea unei dădace) sa mute displayul la telefonul tau. Vei fi surprinsa cat de usor se face "transplantul". Eu asa fac cu dispozitivele mele si ale prietenilor.