| IubesteEa a întrebat:

Buna ne-a pus doamna de romana sa facem planul simplu al romanului baltagul vreau sa va intreb ce inseamna planul simplu? si ne-a pus pe numere 1-16 eu sunt 13 trebuie ca eu sa povestesc pe scurt al 13-lea capitol? asta inseamna planul simplu sa povestesc pe scurt? va rog ajutor! dau funda!

1 răspuns:
| Diabolique a răspuns:

Exact. Trebuie să scrii ideile principale din capitolul 13.
Ai noroc deoarece este exact capitolul în care Vitoria îl găsește pe Nechifor. Este destul de simplu și nu trebuie să scrii mult.
Succes!