| Iubbiii_4906 a întrebat:

:* Buna.niste remedii. pentru cosuri:-s.plss:* [fundalove struck]

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

| NoCharachter a răspuns:

1. Bioderma- se gaseste in farmacii

2. Piseaza 4 aspirine si amesteca-le cu miere, aplica pe zona cu cosuri si tine-le 7 min. ca altfel te arde

3. Pune un sfert de banana, un galbenus de ou si 2-3 stropi de ulei de masline, amesteca-le si pune pe fata ca o crema, tine-o timp de o ora.

4. Miere cu scortisoara pisata.

sau... miere simpla, dar tine-o doar doua ore

sper ca te-am ajutat...:* Succes!

| MirelaC a răspuns:

Hellaau iti dau acelasi raspuns:

mie mi-a cumparat bunica-mea de la plafar o masca foarte faina.
pana si colegele mi-au spus ca nu mai am atatea cosuri.
in cazul meu chiar functioneaza.bine,nu ma astept sa nu mai am deloc, pentru ca sunt cateva zile(stii tu) in care organismul o ia razna si fruntea-mi devine iar gazda unor minunate cosuri.

te dai pe fata si o lasi sa actioneze intre 1 si 7 ore.eu ma dau cand vin de la scoala si din oras.adica pe la 19-20 si stau cu ea pan' pe la 22...depinde si de stomacul meu:)) pentru ca mi se face foame si trebuie' sa ma duc sa ma spal pentru ca n-am cum sa-mi misc muschii fetei cu masca pe fata.se intareste, se face ca cimentul:))
dar dupa ce te speli ai o piele atat de faaainaa=P~ si fina si e super:))

a dat vreo 5 lei pe ea:-?
oricum merita.
asta e: http://www.depozituldeplante.ro/......finalw.jpg

aa.acu' cateva zile mi-au aparut niste cosuri pe frunte, rosii si destul de multe. m-am dat aseara si alaltaseara cu masca si le usuca...eu azi m-am mirat:|mai sunt rosii, dar putiiin. le-a uscat si daca actioneaza tot asa.pana sambata cred ca o sa mi se cam duca:-? adica TREBUIE:))mai ales ca merg si la un maj:))

pa paaa

| olly13 a răspuns:

Sora mea avea multe cosuri si a folosit un medicament numit ''zinerit'' nu poti scapa de toti dar 80 % dispar.acum am si eu acceasi problema ca cosurile si tot acest medicament folosesc iti garantez ca e ff bun

funda:X?

| moniiq a răspuns:

Am avut si eu probleme cu cosurile si am cumparat de la farmacie tetraciclina unguent. Intr-o saptamana nu mai aveam nimic pe fata. Ti-o recomand. E foarte buna! (si nuci nu costa mult)