| LoReDaNa a întrebat:

Nu m-am hotarat ink la ce liceu sa dau. intre stiinte sociale sh filologie.sad Pe viitor vreau sa devin psiholog sau jurnalist:
1. Care liceu tr sa il faci ca sa iesi psiholog sau jurnalist?
2.Cu ce medie de admitere se intra (aman2 liceele)?
3.Mai multe informati despre stiinte sociale
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.eu sunt la stiinte sociale, dupa acest liceu poti urma o facultate de psiho sau jurnalist(mai sunt multe optiuni). media de admitere a fost 7 aprox.mie imi place foarte mult,nu dai teza din mate,dai din:engleza,logica(in primul an), geografie, si istorie.bacul nu il vei da din mate. din clasa 11-a nu voi mai face mate,fizica si chimie(abia astept!).
fac o ora de muzica si una de desen, in rest, nu prea mai stiu ce sa zic.dar profilu e suuuuper fain! succes.papa:*

| alexutza003 a răspuns:

Pai cel mai bine dai la stiinte sociale stiu ca media trebuie sa o ai peste 7.70 la stiinte sociale faci psihologie indeamanunt si dupa aceea trebuie sa dai la facultate de psihologie bafta

| BiancaW a răspuns:

Pai,in privinta mediei, depinde de liceu, ca nu cred ca exista "Liceul de Stiinte Sociale" sau "Liceul de Filologie".Eu iti recomand Filogia, pentru ce ai spus tu mai sus.:*

| BiancaW a răspuns:

Filologia*,scuze.blushing

| Overdose_4833 a răspuns:

Cel mai bine dai la stiinte sociale daca vrei sa ajungi psiholog sau jurnalism.cel putin din cate am auzit.(si eu voi da la liceul anul asta)
Stiu ca in clasa a9a se da teza la logica, iar in a10a la psihologie si ca se bazeaza pe istorie si geografie.
Iar despre medii. se intra peste 7. insa sunt destul de multe licee cu medii mai mari, iar elevii NU sunt considerati slabi(@Sataninside)
Despre filologie nu stiu foarte multe.Se intra cam cu aceeasi medie(depinde si de liceu) si se da teza la latina:-s
daca vrei sa-ti faci mai multe idei despre medii intra pe http://www.admitereliceu.ro
succes!:)