| Eslasis a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac cu mama. Si pana acum era prea protectoare si de abia ma lăsa afara, dar de cand cu incidentul de la Cacaral si cu descoperirea acelor rapiri, de abia ma lasa sa ies in cartierul meu, Doamne fereste. Si locuiesc in Cluj, un oras care nu e atat de periculos. Tin sa mentionez ca am 17 ani, nu mai am 13 ani ca sa nu cunosc pericolele. Imi repeta zi de zi tot ce se poate intampla daca ies pe afara si dupa tot ea ma numeste depresiva deoarece stau doar in casa. Nicicum nu ii bine si simt ca înnebunesc. Zice sa nu mai ies pe afara ca ajunge la nebuni de la stres in ritmul asta, da' eu cred serios ca deja o innebunit si nu ar strica sa mearga la un psihilog, dar n-am cu cine vorbi pentru ca e o persoană foarte impulsiva si nu accepta nimic. Si daca comentez mult, ma mai si bate.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai colege, vecine, ca să ieșiți împreună?
De exemplu să ieși cu mama ta.

| Andreeush a răspuns:

Depinde și la ce oră îi ceri voie să ieși.
Oricum orice părinte își face griji când stie că copilul lui e plecat de acasă, mai ales la câte pericole sunt.

| Anonima32145 a răspuns:

Eu as fi discutat cu mama. Din moment ce ai 17 ani spune-i ca nu mai esti un copil si daca nu te lasa cand o sa faci 18 ani o sa iti faci de cap si nu o sa ii convina. Ii zici ca iesi cu X pe care o cunoaste, sau cu mai multe fete etc. Sper ca te-am ajutat