| ؤشقةثى a întrebat:

Buna nu stiu cum o vecina mereu pe mess scrie literele daca trebuie T eu nu pot sa-l fac (Ts) nu pot sa pun virgula de dedesubt sau la a sa pun caciulita si la (s) eu nu pot imi spuneti cum pot?
P. S:funda
Ts eu scriu cum se pronunta

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

Ca să scrii cu diacritice trebuie să ai intalată limba română. Cea mai usoare cale e sa dai clik dreapta pe bara de limba (acel EN mic de langa ceas) si sa ajunfi la setari unde adaugi limba română și dai restart. Vazi pe www.videotutorial.ro ca trebuie sa gasesti un tutorial.

3 răspunsuri:
| LoStEyEs a răspuns:

Trebuie sa te duci in panoul de control si dai sati schimbi limba care e pe calculatorul tau in romana( dar vezi ca o sai apara acolo mai multe chestii: romana programatoare si alte chestii. dar incearca-le pe toate). asta ar insemna sa iti schimbi tastatura, de exemplu daca este in engleza trebuie sa o schimbi in romana

| ؤشقةثى explică:

Da problema e ca eu la Pc am En si Ar adica arabic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jos,in bara de start,in partea dreapta o sa ai,,EN" si,, RO" da tastatura in RO(romana) si de unde faceai inainte virgula, punctul de acolo poti sa dai si se fac acele litere.