| micutsa19 a întrebat:

nu stiu daca e categoria potrivita dar am nevoie urgenta de ajutor, de vreo 4-5 zile am mancarimi ingrozitoare pe tot corpul si evident nu rezist sa nu ma scarpin, iar acum am numai bubite peste tot m-am dat cu o crema dar degeaba stie cineva vreun antidot sau ce ar putea fi? simt ca mor parca as avea raie uhhhh...crying
dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Neamtu_Stefan_1990 a răspuns:

Eu zic sa te dai cu spirt unde sunt bubele, si dupa aceea cu iaurt, pe care il ti jumatate de ora.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de unde a apărut? Din senin?
Mergi la primul spital și cere ajutor, poate fi o afecțiune contagioasă care se manifestă la nivelul pielii. Nu mică să-ți fie mirarea dacă ai avea chiar scabie (adică râie, gândește-te cu ce ai intrat în contact) ori mergi la o farmacie pentru un preparat (mixtură mentolată pe care o aplici pe zona afectată).
Sănătate!
Pa, pa.

| AndreeaaD a răspuns:

Ori este vorba de o alergie ori despre bubat(denumirea populara).
Parintii tai nu te-au vazut? Mai ai alte simptome? Ar trebui sa mergi la un doctor.Presupun ca nu e foarte grav dar orice ar fi ai nevoie de un control pentru ca doctorul e cel mai in masura sa te ajute.

| micutsa19 explică (pentru AndreeaaD):

Nu mai stau cu parintii si nu am alte simptome doar mancarimi...mc de sfatwinking

| Pufuuletii a răspuns:

Buna, posibil e sa ai varicela, varsat de vant sau o alergie, mai bine consulta un doctor, e cel mai indicat, pa pa happy