| LighteD a întrebat:

In cate zile trece o alergie, cu bubite rosii si mancarimi straight face? M-am tratat cu ceva sapun sau crema cu sulf dar nu stiu in cat timp o sa im treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Conteaza foarte mult cat de grava e alergia dar ar trebui sa iti treaca cam in 1-3 zile. Dar ai grija sa nu te mai apropii de acel lucru care ti-a provocat alergia (e bine daca poti afla la ce ai facut alergie. Daca nu sti, incearca sa iti dai seama ce ai facut diferit si cu ce ai intrat in contact inainte de aparitia uriticariei).
Poti incerca si Peritol sirop, ca sa iti mai scada disconfortul. Problema e ca nu stiu daca se mai gaseste acest sirop.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Poate ai facut varicela