| No name_4527 a întrebat:

Nu vreau sa ma considerati fitoasa sau ciudata, vreau doar sa ma ascultati: Ceva se intampla cu mine! Am 12 ani si nu stiu de ce, dar simt ca am o legatura cu D-zeu. Nu vreau sa spune-ti de ex. "12 ani? Pai normal ca ii zboara gandul la astfel de chestii...", va rog! Daca vreau ca ceva sa se intample, si dau un ex. "Doamne, te rog sa fie X pe la poarta sa nu fiu nevoita sa strig!", se intampla. D-zeu imi pune prea multe greutati pe cap. Chiar daca am 12 ani. Sunt dezvoltata atat fizic foarte bine, cat si psihic. Mama chiar imi spune ca arata de 14 ani si majoritatea prietenilor si chiar necunoscuti, in fine, asta mai putin conteaza. Chestia este ca D-zeu mi-a aratat si iubirea adevarata la o varsta frageda. Odata, mi-am dorit ca baiatul pe care il plac (el neplacandu-ma) sa ma placa. Si... in mai putin de 1 luna am devenit prieteni. Imi puteti explica si mie ce se intampla cu mine? Va rog frumos! Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Lucrurile astea nu ţin de Dumnezeu ci de coincidenţe. Nu se întâmplă nimic, eşti normală. Baftă!

| fluturas a răspuns:

Ce sa se intampla? nimic neobisnui happy
iti doresti ceva cu adevarat si se intampla, nu inteleg ce e asa ciudat confused?
si eu imi doream o gramada de chestii si multe s-au intamplat, imi doream sa greseasca profa de istorie cand ne corecta testele si chiar daca am gresit sa-mi dea punctaj laughing si asa s-a intamplatwinking chiar daca profa este fff exigenta si corecteaza testele cu atentiewinking sau imi placea de un baiat si ma uit pe geam si-mi doresc sa treaca pe strada sa'l vad si ghici ce laughing? il vad cu un prieten de-al lui ca trece pe stradawinking si mai multewinking

si fapul ca esti dezvoltata, iar nu e nimic ciudat si eu am 13 ani si unii imi dadeau 20 laughing rolling on the floor mai multi imi spun ca arat de 16-17winking chiar acum doua zile m-a vazut un baiat pe strada si nu i-am spus cati ani am si a zis ca vreo 16, desi nu am decat 13 happy eu zic ca e bine sa fi dezvoltata, dar nici cand ai 20 sa arati de 30winking

| IepurashRocker a răspuns:

Hey happy nu se întâmplã nimic, mai ales nimic rãu. Dumnezeu ne ajutã pe multi, dar poate are o legãturã cu tine. Cât despre greutãti, fiecare e o încercare, deci nu-ti pierde credinta!

| Anonima307 a răspuns:

Si eu am patit la fel ca tine chiar de prea multe ori happy Chiar ma intrebam: Doamne, oare am puteri magice? laughing

| lilboutique a răspuns:

Nu e nimic ciudat, faza cu poarta pe care ai zis-o e normala si eu mai patesc asa, ma gandesc mult la un lucru care vreau sa se intample si se intampla.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Bun, si eu eram la fel de dezvoltata si am greutati pe cap de mica.
Deci, noi simt ca Dumnezeu ne rasplateste asa cum meritam si ne si iarta. Poate tu meriti toate astea. Sau... nu stiu. Conteaza ca Dumnezeu ne asculta pe toti si toti ar trebui sa stim ca Dumnezeu ne va ajuta. Pup.

| Rihanna a răspuns:

Nu se intampla nimic.si eu am patit ca lucrurile pe care mi le doresc sa se intample.esti norocoasa sau dumnezeu te iubeste.tongue

| mihai_2762 a răspuns:

E foarte interesant ceea ce spui u.eu am auzit cand eram mai mic despre o femeie care intr-o noapte a visato pe Maica Domnului intr-o trasura ceva de genu si femeia aceasta era cu ea in trasura si bineinteles ca au avut o discutie acum nu mai tin nici eu minte foarte bine. mi se pare ca femeia aceasta era bolnava si fiindca a visato pe Maica Domnului s-a vindecat. ceea ce vreau sa zic este ca femeia aceasta este mereu calda si vorbesc serios cand pune mana pe tine pur si simplu zici ca are febra ea zice ca este un dar de la Dumnezeu.eu cred pentru ca dupa putin timp am cunoscut-o si era adevarat intr-adevar era calda ziceai ca are febra.deci se pare ca Dumnezeu are grija foarte mult de noi. sper sa te ajute raspunsul meubig grinhappy

| Sile_6892 a răspuns:

Sa stii ca Dumnezeu ne iubeste si asculta pe toti la fel, conteaza doar credintza cu care ne rugam. Sunt sigur ca mergi Duminica si de Sarbatori la Biserica sa asculti Sf Liturghie si cred ca te imbraci cu fusta lunga peste genunchi, ai capul acoperit cu batic si nu esti fardata, rujata si cu unghiile rosii. Stiu ca esti mica pentru asa ceva dar poate va citi si fete mai mari. Daca vei merge astfel la Biserica sunt sigur ca vei primi ajutor de cate ori vei cere. As putea sa-ti dau cateva exemple cum rugaciunea mi-a fost si imi este ascultata cand ma rog dar apoi va deveni o lauda si nu este bine.

| edrinaady a răspuns:

Mmm nu stiu ce sa zic poate ca esti o fata ff buna si el de considra un inger glumesc sau poate e adevarat... poate n-ai facut nuci un pacat dar ma bucur pentru ca iti indeplineste tot ce doresti*:*happyhappybafta in continuare Adriana

| bianca_4313 a răspuns:

Buna eu spun s iti asculti inima

| bianca_4313 a răspuns:

Ascultati imima