| anonim_4396 a întrebat:

o fetita pe care eu o iubesc foarte foarte tare acum s-a despartit de prietenul ei( ei nu sau iubit ii asa de tare ca sau intilnit doar vreo 2 luni)... dar eu cam sunt rusinos da stiu 90 % ca ea ma iubeste dar cam sunt rusinos sa ii spui ca si eu o iubesc si sa fim in doi... poate imi spuneti ceva ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| KíÐÐα a răspuns:

Deci, cred ca daca ea te iubeste 90%, banuiesc ca o sa accepte sa iese cu tine la un suc, film sau ceva ( asta iti propun eu sa faci )

Daca o s-o intrebi direct... poate o sa refuze, dar pana la urma, faci cum vrei!

Eu zic sa astepti momentul potrivit ca sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine, oricum nu are rost sa stai si sa te uiti la ea.
Parerea mea e s-o intrebi la momentu potrivit, nu are rost sa fii rusinos happy

Stii cum se spune;;

"nu risti, nu castigi"

Pa

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Lasa rusinea deoparte si vorbeste-i.
Nu te mananca, si daca ai primi un refuz, nu ar trebui sa te panichezi.Curaj,altfel nu ai sa rezovi nimic.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă nu ai curaj să îi vorbeşti.../Sun-o/Trimete-i un mesaş/O scrisoare/Scrie-i pe mess/Dar vorbeşte-i/Dacă nu vrei să o pierzi...

| GyeBaek a răspuns:

SATI faci curaj si sa-i zici.

| AmRaspunsuri a răspuns:

Daca ne-ai axplicat clar ca eviti un contact verbal cu ea... scuze, dar nu am ce sa-ti zic.