| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru fete: Voi folositi fata cand va vine menstruatia? De ce? Multumesc mult. happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se poate veni cu o completare pentru un flux foarte abundent, dar acum au apărut absorbante foarte bune pentru așa ceva!
La 2-4 ore trebuie schimbate.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Vata? Nu folosesc daca la asta te-ai referit

| Irmmma a răspuns:

Buna!\:d/

Eu inainte foloseam dar acum nu pentru ca daca folosesti vata riscul e mai mare sa te patezi [parerea mea].

Sper ca te-am ajutat!happy Te pup kissPa, pawinking.

| micurutza2005 a răspuns:

Vata vrei sa zici nu "fata" da? pai ce santem in epoca...cine sa mai foloseasca vata cand acum sunt alte mijloace mai moderne si mai sigure mai igienice,eu una nici nu ma gandesc la asta,e neigienica vata,stai tot timpul in contact cu sangele scurs predispusa la a contacta multe bacterii,nu esti sigura cu ea te poti pata, pe cand cu absorbantele e mai sigur, daca le folosesti pe cele potrivite perioadei de menstruatie nu te patezi daca e mai abundent le iei pe acelea care sunt pentru asta si le schimbi cand e cazul si astfel esti mereu curata si uscata ca un bebelushappy ce nevoie mai ai de vata aia neigienica? nu stiu...

| Ioana_2793 a răspuns:

Nu foloseam nici inaintehappy
Dar daca mi-ar trebui acum.As folosi "Always Maxi".Are vata inauntru.
Succeshappy

| alexutza697595 a răspuns:

Nu folosesc. Mi se pare ca nu mi-e de folos. Mai ales la cat am eu.

| Anonim69 a răspuns:

Hmm,foloseam doar cand imi venea asa mult, puneam peste tampon, dar e asa scarboasa.