| pisycootszataa a întrebat:

intrebare pentru fete. fetelor voua va vine menstruatia regulat?straight face

10 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

Nu sad de cand mi-a venit prima oara, de la aproximativ 15 ani (acum am aproape 23) daca mi-a venit in tital 4-5 luni in aceeasi zi sau in jurul aceleasi zi, in rest ba la inceputul lunii, ba la sfarsit, total aiurea sad dar nu-mi fac griji ca odata si odata va fi regulat daca nu acum poate dupa ce nasc, asa am auzit...ca se mai reguleaza, acum na, inca n-am nascut ca sa-ti spun sigur happy

| DouaPuncteD a răspuns:

Bună. Ciudat e faptul că de la prima menstră şi până acum il am regulat. Deci îmi vine fix la acea dată si culmea că pe fiecare lună imi vine lunea (26 de zile). Dar nu.ţi face griji. Dacă încă nu este regulat va fi el cândva sau poate nu va fi. Depinde de fiecare organism şi de fiecare femeie.
Să ai grija te tine,
Pa, pa.

| Yoana a răspuns:

Nu, dar o sa se reguleze. Nu sunt astea probleme!laughing

Bafta:*.

| pisycootszataa explică (pentru Yoana):

Mdeah... si ce e asa amuzant zi-mi si mie sa rad si eu

| Criiistinutsa a răspuns:

Nuthinking Vine de obicei cu o zi in urma fata de luna anterioara.

| ZzZBianca a răspuns:

Nu.Dar dupa cativa ani este posibil sa iti vina regulat, dar depinde sunt si femei carora nu le vine regulat nici dupa 20 de ani.

| alecsalecs a răspuns:

Daca pierde adresa domiciliului e mai greu sa vina regulat

| Daniella2 a răspuns:

Mi mi sa inceput prima data pe 9 mai nici pina acum nu mi s-a terminat deja mam zb. si eu intreb dam cit dureaza?

| trueeelove a răspuns:

Nu.Depinde de fiecare organism, dar de obicei la orice femeie/fata vine cu cel putin o zi mai devreme sau mai tarziu.Sa nu te ingrijorezi din chestia asta. Sper ca te-am ajutat:*