| StilSanatos a întrebat:

o prietena de-a mea are o problema, e putin cam grasuta si vrea cu orice chip sa slabeasca vreo 10 kg pana la craciun, prin ce metoda o sfatuiti sa slabeasca? dar fara diete si fara sa se infomteze ca e satula si fara efect.ati incercat pastile sau creme si au dat efect imediat.va rog s-o ajutati pe prietena mea.va pup.

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa bea cat mai mult suc de fructe/legume, sa renute in a mai manca dupa o anumita ora seara. Sa faca cat mai mult sport si sa bea lichide cel putin 3 l/zi.
Eu nu am folosit niciodata creme sau pastile pentru ca prin cura de sucuri naturale am dat jos 15 kg luate in timpul sarcinii. Tine de vointa fiecaruia si de ce alimentatie avem.
Multa sanatate si mult succes mai departe. LA MULTI ANI! de 1 dec

3 răspunsuri:
| spyceygirl a răspuns:

Focus pocus preparatus, prietena ta sa slabeasca! gata?thinking a slabit? fara diete, fara miscare? ia vezi! da o fuga pan' la ea! altfel nu stiu cum ar putea sa slabeasca decat printr-o minune daca vrea sa nu tina diete si alte chestii!
acum ca sa vorbim la modul serios ar trebui sa inceapa sa se mai abtina de la mancare(sa manance darla un moment dat sa spuna stop), sa faca miscare in fiecare seara si cu cat trec zilele si ea sa mareasca minutele de facu miscare(adica prima seara 10 min, a doua 12 min, a treia 15 min-e mai bine asa treptat, decat 30 minute deodata, o sa i se para greu), sa nu mai guste mai nimic intre mese...doarschimbandu-si stilul de viata in prima saptamana, iar din a doua pentru ca organismul este obisnuit poate sa inceapa sa se abtina si maimult de la mancara...important:sa nu manance dupa ora 19:00.bafta!

| Larette a răspuns:

Pai daca vrei sa slabeasca cat mai natural posibil este sa o pui sa alerge.Sau sa urce scarile(una dintre cele mai bune metode), si pastilele si cremele nu sunt o solutie, dati banii degeaba pe ele. 10 KG e cam mult sa slabesti intr-o luna, este periculos, maxim 4-5 kg pe luna.
Si am vazut ca ai scris "fara diete", adica mananca ciocolata si toate grasimile posibile si tot mai vrea sa mai slabeasca?
Ps: eu am slabit 13 kg in 10 luni laughing(mnah, vointa asta n-a trecut si pe la mine)

| fanmichaeljackson a răspuns:

Sa nu ia pastile pentru ca unele pot face cancer! Dar daca vrea sa slabeasca sa faca jogging vreo doua ore pe zi sau daca e pre frig pentru jogging cum sunt zilele astea sa patineze schieze etc.
dar sa aiba grija sa nu exagereze
sper ca sfatul meu sa o ajute pe prietena ta mult succes si ei si tie!