| Giulia2722 a întrebat:

Buna, o sa intru clasa a10a, sunt pe turism și alimentație, nu știu dacă sa ma transfer in Italia la școala, deoarece acolo e și tatăl meu, aici profilul la care sunt in România se numește Alberghiero, am auzit ca e usor pe acest profil, limba o știu, știu și sa scriu, dar am uitat unele cuvinte, am auzit ca o sa-mi dea niște examene la limba italiana, de matematica nu mai zic, nu ma pricep deloc la ea. Nu știu ce sa fac, imi e frica și rușine dacă ma transfer aici cu matematica, nu știu nimic din ea. Acum sincer ma tot gândesc și nu am ajuns la o concluzie nu știu ce sa fac, sa rămân la școala in România sau in Italia, va rog dați-mi un sfat, multumesc❤️

2 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Bună! Mai bine rămâi la școala care ți se pare ție că este mai ușor și mai bine pentru viitorul tău apropiat. Noi nu putem să te ajutăm. Este doar despre deciziile tale.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Alimentație? Italia?
Eu ieri aș plec din Romănia!