| iulian32157g a întrebat:

Buna!
O sa merg intr-o tabara.
Acolo cand o sa fac dus o sa fiu dezbracat cu mai multi baieti=)
Dar de anul acesta mi-a crescut par pubian foarte mult...
Sa ma epilez?
Am 12 ani!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă, personal, ţi se pare inestetic şi te jenează, îl poţi lua rapid cu lama sau maşina de ras sau doar să-i tunzi cât de cât din lungime (fără să te complici cu ceara, dacă vrei).
Pe căldurile verii va fi şi mai igienic (lipsa părului în zonele înghesuite ale corpului te va ajuta la problema transpiraţiei şi mirosurilor neplăcute).
Dar tu decizi, nu e vreo regulă generală.
Important e să te simţi bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai face asta? parul pubian e semn de maturitate

| neutrino a răspuns:

Si daca te epilezi, cu ce te mai lauzi?

| ElenaSA a răspuns:

Daca esti baiat, nu este cazul. Si la varsta asta nu e cazul sa-ti faci probleme pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important este cat de bine te simti tu in pielea ta, opinia celorlati e opinia lor si atat in acest caz. Tu fa cum simti dar daca este prima ta epilare vei cam sta cu mainile in pantaloni deoarece te vei scarpina ceva timp happy in rest toate bune si frumoase.
Toate cele bune.