| anonim_4396 a întrebat:

o sa pun o intrebare intr-adevar stupida, dar in materie de trenuri nu sunt buna, si am de facut o compunere, in care sa fie vorba de o calatorie. m-am gandit la o calatorie cu trenul, in care sa povestesc ca sunt intr-un vagon cu cuseta, doar ca nu stiu daca vagoanele acestea sunt numerotate. imi puteti spune?

1 răspuns:
| Finetti1313 a răspuns:

Sunt numerotate vagoanele, cusetele, si paturile din cusete. (pana acum am fost la cusete cu 3 si 6 locuri)