| zuziOoO a întrebat:

Buna,parintii mei nu vor sa-mi cumpere un telefon nou si am un jaf e un Samsung J700, si mama are iphone 4 si tata Samsung galaxy s2, si ma rog zilnic de ei dar spun ca eu nu am nevoie de telefon am 14 ani si cand merg undeva mi-e foarte rusine sa-mi scot telefonul pentru ca vad pe toata lumea cu ceva mult mai bun, imi spuneti cateva modaliati sa-i conving?

3 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Întreab-o pe mama ta dacă nu-şi cumpără Iphone 4S că "e mai la modă" sau dacă n-are ceva în plan pentru Iphone 5 laughing.

Sau pe tată-l tău dacă nu-l atrage Samsung Galaxy Note sau Samsung Galaxy S3 care au apărut al mai recent de la Samsunghappy.

Că văd că au telefoane performante, poate sunt pasionaţi. Iar telefonul care rămâne fără posesor îţi rămâne ţie happy, dacă n-au 2 cartele părinţii tăihee hee

| iStarry a răspuns:

Daca nu poti sa astepti pana la ziua ta sau pana la sarbatori ca sa le dai ''indicii'' despre ce cadou vrei,poti incerca sa cauti telefoane,modelele pe care ti le doresti(acum sa nu alegi unul foarte scumplaughing ) in brosurile alea de la magazine(Vodafone,germanos, Orange, etc)sau pe net si sa le arati parintelui cu care te intelegi mai bine si care e mai usor de convins(sau amandurora)si sa le arati ''Nu-i asa ca e frumos?'' ''iti place?'' ''ti-ai dori si tu unul la fel daca ai avea varsta mea?'' ''uite ce jocuri si aplicatii am gasit, dar nu functioneaza pe telefonul meu crying'' ''uite ce mobil are prietena mea, nu-i asa ca e frumos?'' Si astfel stabilesti o legatura cu ei si iti vor cumpara sigur un telefon nouwinking

| mamasiita a răspuns:

Spune-le ca ti e rusine cu el si ca nu vrei sa te vada oamenii cu,, jaful,, ala