| Andaa32 a întrebat:

Pe facebook am observat o fata care are un alt nume si poze cu mine. dandu-se practic alta persoana.Intrebarea e.
Pot face ceva in privinta cu asta sau nu are rost? Si, cum sa fac sa imi poata vedea pozele doar ce-i ce ii am la prieteni...?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Din moment ce ti-a furat pozele, tu poti sa raportezi pe facebook furtul identitatii, astfel contul ei dupa ce va fi verificat va fi inchis.

Cand iti creezi un album de fotografii setezi prieteni, nu public, atat cat si pe peretele tau de fb la fel faci, numai pentru prieteni. Cand se incarca poza in partea dreapta ai aceasta setare de public, prieteni, personalizeaza adica iti selectezi tu prietenii pe care ii vrei sa-ti vada acea postare sau numai tu.

| OnuOnulică a răspuns:

Poti sa o raportezi la facebook. Iar daca are poze cu tine si iti foloseste numele tau dintr-un raport ii inchide contul!
Daca nu, convingeti prieteni sa raporteze si ei contul pana facebook il inchide.

| SimonaQs a răspuns:

Raporteaza contul fals de facebook, iar acesta va fi sters.

| DeliaDelii a răspuns:

Da-i raport contului.