| Dheutsik a întrebat:

Pentu sfarsitul anului scolar trebuie sa facem o sceneta amuzanta cu maxim 6 persoane, despre orice.As prefera despre un elev repetent sau ceva legat de scoala. FUNDA!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Dheutsik happy Poi inainte ia-ti prietenii cu care vrei sa faci sceneta, si ganditi-va impreuna la o sceneta, in care fiecare sa poata sa aduca cate ceva, daca vrei ceva despre un elev repetent, ai putea sa rogi pe cineva sa aduca niste ochelari, pe altcineva o carte mare, si sa faci asa o sceneta in care de exemplu: Sa spuna cel cu ochelari ca si-a luat ochelari pentru ca nu vedea bine, dar chiar si asa vede prost si trebuie pus in prima banca pentru a vedea mai bine, dar elevul cu ochelari intentiona sa copieze de la cineva ce statea in prima banca big grin Profesoara il prinde si ii da nota unu pentru copiat, si trece prin corigenta, si acolo vrea sa copieze, si pica, pentru ca este prins big grin Iar la sfarsit, sa spui ca a trecut vacanta de vara, si sa zicem ca (Dar nu neaparat sa fi ramas repetent, ci sa spunem ca a copiat de atatea ori si a facut atatea boacane incat a fost dat afara) Iar la testul de aptitudini, studiind in vacanta de vara foarte mult, au spus toti ca trebuie sa sara un an pentru ca e prea inteligent happy Iar la sfarsit invatam ca trebuie sa inveti mult si bine, altfel nu o sa fii acceptat, si sa nu copiezi big grin. Bineinteles, asta e doar o idee happy Poate ca tie si prietenilor tai le vin alte idei happy Dar primul pas este sa decizi cu cine vei face sceneta (Cel mai bine ar fi cu prieteni apropiati, cu care te intalnesti des, pentru a va putea duce acasa la cineva pentru a repeta tongue) Sper ca ti-am fost de folos happy Succes :*