| lorenna_6130 a întrebat:

peste o saptamana este majoratul meu. si as vrea sa ma ajutati si pe mine va rog mult de tot cu niste sfaturi idei. nu stiu ce bautura sa cumpar la baieti/fete. sunt in numar de 20 persoane:d. si in ce cantitate. muzica niste idei usoara, de club, populara, manele. vreau aceste genuri pentru ca la o petrecere asa se asculta si este frumos. parerea mea. cu niste idei daca m.ati ajuta va rog frumos. dau si funda si bineinteles voturi tuturor. dar imi doresc sa o luati ce pe un ajutor fiind placerea voastra sa da. ti niste idei love struck plzzz

1 răspuns:
| DangerLove a răspuns:

In primul rand sa nu te transformi intr-o Drama Queen cum fac majoritatea fetelor crezand ca prietenele lor sunt mai frumoase decat ele. E ziua ta si asta e tot ce conteaza:*.

Sa nu iei nimic ce ar putea contine orice forma de alcool pentru ca nu vrei incidente neplacute.

In functie de locul unde il organizezi alege niste culori care iti plac, care sa se regaseasca in rochia/pantofii tai, pe scaune, baloane, bauturi.

Poti face si sticlele sau paharele speciale, e foarte simplu si nu ai nevoie de prea mult timp, in zece minute fac cred 16 pahare.

Ai nevoie de panglici(culorile pe care le doresti) si pahare. Faci o funda frumoasa pe pahare(la baza sau mijloc, nu sus ca sa nu se ude in momentul in care beau invitatii) si gata paharul tau.

Daca vrei ca prietenii tai sa aiba o marturie de la majoratul tau foloseste pahare de plastic, le imbraci in hartie creponata si le faci o funda(in felul acesta le pot lua si acasa)

Daca vrei banchetul mai pretentios poti sa il faci cu o tema, spre exemplu Marea, care sa includa toate elementele si culorile marii, si tot ceea ce tine de mare, chiar si bauturi si mancare.

Ce sa iei de baut pentru baieti/fete? Eu spun sa nu le iei bauturi diferite. Bineinteles ca probabil vei cumpara nelipsitele Fanta, Sprite, Coca-Cola, dar daca vrei sa mai iei ceva pe langa astea, intervine tema. Eu zic sa iei apa in primul rand(plata si minerala) si diferite tipuri de Fanta, Nestea, ce sucuri iti plac tie si prietenilor tai.

Cere si sfatul prietenelor, nu cred ca se vor supara :*...

Sper ca ti-am fost de folos. Daca te hotarasti asupra unei teme trimite-mi id-ul tau printr-un mesaj si iti voi da o tona de idei, capul meu e plin de asa ceva.:*

Funda love struck?