| ciucalataaerata a întrebat:

Buna prieteni...
am nevoie de voi:d
imi puteti da si mie niste status de dezamagire de persoana iubita, de tristete si singuratate?
acum nevoie de voisad...
va multumesc anticipat... dau fundita celor mai bune statusurilove struck...

Răspuns Câştigător
| Dianafamous a răspuns:

¦ Nu laSa` nimiC Sa te doboare`. gandeste-te Ca totul` e doar o Simpla incercare`. e greu`. O simti` pe pielea ta`. da` poate in aCel mOment` e mai bine aSa`! ¦
~Am si acum in minte prima zi in care te-am vazut, in care m-ai vazut. te-am placut si m-ai placut.si banca pe care stateam intotdeauna.doar eu si cu tine.hm. ce mai zile!; x

" Nici un argument nu ma scoate mai tare din sarite decat atunci cand cineva imi arunca o banalitate in timp ce eu vorbesc din toata inima

Fac ce`mi trece prin cap. c0nstienta ca orice as face 0 s` scap!

[·Poate m-am schimbat poate m-am saturat poate nu vreau s'aud poate ca mi'e de'ajuns poate ce'a fost S'A DUS!]

Cand o vei pierde atunci vei realiza cat te iubea, ...cat o iubeai si ca in momentele grele doar ea ti-a fost alaturi,! Cand nu va mai fi a ta vei realiza ce buna era.

O sa vina timpul cand iti vei da seama de toate Si o sa-ti dai seama ca am fost si-o sa fiu cea mai buna dintre toate`!

Lasa-ma du-te cu bine pleaca si uita de mine

lasa-ma cum mai luat oriqm nu m-ai meritat

te-am scos din vise sh din amintiri`. Suntem ce ai vrut uh sa fim: 2 straini!

cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Asta-s eu, n-am ce sa fac.Am vazut ce fete-ti plac.Nu`mi voi da ochii peste cap.Nu pot fi cum ai visat!

Acum e randul meu; xsa ma distrez; xsa fac ce vreau:*sa las grijile acasa:*de azi nimic nu`mi mai pasa>>; x;"

Incearca sa zambesti fato, urmeaza'mi sfatul! E cazul sa fii fericita, toate trec, o sa vina altu`!

a fost bine si cu el, dar vei vedea ca fara el e mult mai bine.

[ • Sã râzi când simþi cã vrei sã nu mai fii • Sã nu urãºti când nu poþi iubi • Învaþã cum sã învingi când trebuie sã pierzi • ªi cum sã spui ADIO atunCi când nu mai crezi! :X • ]

Te iubea fraiere! Chiar te-a iubit candva. Priveste`o dar stai departe.acum nu te mai vrea. E mult prea tarziu pentru regrete. Tot ce isi doreste e sa poata sa te ierte!

love struck

`#. Il iubesc, dar el e orb si nu.si da seama de iubirea mea! As vrea sa pot stii ce gandeste. sa stiu daca ma iubeste! As vrea sa fiu o lacrima sa cad incet pe obrazul lui! As vrea sa ma iubeasca asa cum il iubesc eu!

`#. N-am cum sa uit prima noastra intalnire si nici privirea ta care vroia sa spuna multe,

Imi aduc aminte ca si eu as fi vrut sa-ti spun de prima data ca te asteptam demult!

`#. Timpul a trecut, a trecut deja o luna si pasind pe drumul vietii tinandu-ne de mana

Suntem tot impreuna chiar daca am luat totul in gluma doar tu ma faci sa rad cand sufletul imi vrea

sa planga!

`#. Imi spui mereu ca nu prea iti dau importana fara ca tu sa vezi cum imi cad lacrimi pe fata

N-am inima de gheata si nici nu vad in ceata pentru ca langa tine vad o noua viata

Zambetul tau sti ca imi place la nebunie si nu vreau sa se piarda cand esti langa mine!

"Reuseste sa-mi fure un zambet E multumit... se intristeaza unpic cand afla ca l-am mintit [] Sunt printesa, dar viata nu-mi e regala... [ ] El ma minte, ma inseala duce o viata ilegala :X"

"Astazi plangi si sper. Ca printulll` nu este el, Ca a fost doar o clipa, Un viiss` ce se irita :X "

"ImI sPuI ca sKaD iN ocHiI tAi dA cE PuLa mea eJtHi U fA baRoMeTrU de oPiNie pUbLIk! "

"ESTI PROST! Sa nu crezi ca te-am facut eu... te-a facut mata.eu doar ti-am amintit"

"Poti face orice, inghite si taci! Si afla cate o data, ca si prietenii sunt FALSI! "

"Inima mea e toata a ta si chiar de as vrea n`as putea sa o dau altcuiva. A inceput ca o gluma.prostii nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi; x"

"" Chiar daca ai pierdut un prieten mai ai altii, si cu ei te intelegi, precum se inteleg fratii. Acum cu ei, faci totul, impreuna. Si`in fond, fruntea sus, viata e doar o gluma`! ""

""Si orice.ar fi sa nu uiti nicioadata, am sa renunts la tine. Doar atunci cand inima mea nu o sa mai bata! "

"Stiu ca viata merge inainte, asa tebuie sa fie... stiu ca toata lumea spune:"De ce oare tocmai mie?" Incerc sa nu arat mereu cat de mult ma doare si'astept la fel ca toti s'apara raza de soare..."

"Continua sa faci pe proasta ca o faci bine.Esti prea mica pentru el chiar daca il`mai ai`inca langa`tine.Ai`vrea thu`tarfa`dar nu se poate, Ionela`le are pe toate "

"Tu`ma vorbesti de rau.N.am timp de rasul tau.`Am o treaba`importanta.`Sa devin`mai figurantha`! b-); x "

"Crezi ca`ma faci geloasa cu tarfa ta? Nu`fraiere.Chiar`nu. mi pasa de ea`. Asta`este ca sa vada "prietena" ta, ca tot`eu sunt viata`ta.`!; x "

"estilocul in care intotdeauna m.am intors.Ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos.Si poate nu arat dar mi.ar fi mult mai greu.Sa raman fara tine doar o simpla"eu; x "

"Priveste. o in ochi si observa ca nu minte! Invata s. o cunosjti dupa ceea ce simte!"

"Am invatsat sa respect. Ea respecta doar banii. Am invatsat sa lupt singura. Ea e 0 fara tatii si mamii. Ramai cu ea. Dar nu uita ca tu ai ales. Eu am acum drumul meu. Al tau e in celalalt sens; x "

"Seara asta e plina de tentatii.Si daca nu vei fi tu.Stai linistit. Vor fi altii.Toata lumea minte.Si tu vrei sa fiu cuminte`"

"Tatii`si. a dorit baiat. Dumnezeu i. a dath o fata cu sange rece.Nici`un baiat`nu o intrece.`!; x "

*Nu mai cred in el. Imi spune ca ma vrea inapoi, plange dupa mine, plange dupa noi doi. nu-l cred, dar totusi eu l`am intrebat : plangeai cand mai inselat? *

"Ca toate se schimba, si totul trece. ti-a spus ca numai poate, nu o lasa sa plece. Stii ca e singura care te intelege. Iubeste`o, fa`o sa uite ca ai fost rece. "

"Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine. "

"Toate au un un inceput si un rost. Nici eu nu mai sunt cine am fost."

"Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa."

"Vreau sa-i fac sa zambeasca pe cei care au plans si sa-i uit pe cei care m`au uitat! "

"Nu inceta niciodata sa zambesti, chiar si atunci cand esti suparat, pentru ca nu stii niciodata cine s`ar putea indragosti de zambetul tau. "

"Si chiar daca o sa te vad cu altele, stiu ca tot pe mine ma vrei sa-ti port numele. "

"Nu conteaza cât traim, ci cum traim. Adauga viata la ani, nu ani la viata. "

"Un baiat nu iti garanteaza aripile cu, care sa zbori peste lume si nici absenta lui nu inseamna obligatoriu nefericirea. "

"Viata`i scurta. Merita sa o traiesti.Confrunta toate greutatile ce le intalnesti. E foarte important. Sa inveti cum sa trisezi. Sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi. "

"#`De la furie si ura, la extaz si bucurii`. Sa simta ce-am simtit cand mi-am rupt inima sau creierii! "

"Poti sa pleci cand vrei, faci ce vrei. Eu`voi ramane. n continuare cu ai mei`! "

"Sunt multe intrebari in joc pentru fiecare, dintre chestiile ce le.ai facut, fata, sti ca doare! :-s "

"Dar e mai bine asa, e mai bine asa. De data asta nu te voi opri, poti pleca! "

"Tsi.am spus de la inceput ca nu te voi ierta. Nu ai vrut sa intelegi, acum poti pleca! "

"@ O gramada de zile negre, insa tu vorbesti de bine. O gramada de scandaluri, insa tu vorbesti de mine! "

*`Ochii`aia verzi incep`sa faca prapad.`!

*Comportament periculos, ca a iesjit la vanatoaree!

"N`aveam griji odata, n-aveam nici`o preocupare. Ne bucuram pana si de ulima raza de soare!;-xx "

baftaaaaaaaaaaa:*:*

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Despre dezamăgire :
http://www.intelepciune.ro/......e_196.html
Despre tristeţe :
http://www.intelepciune.ro/......e_102.html
Şi despre singurătate:
http://www.intelepciune.ro/......e_174.html

Sper să treci cu bine peste ce ţi s-a întâmplat, ai încredere în tine! O seară plăcută :)!

pa, pa.

| Fluture a răspuns:

Buna.
Uite asta e preferatul meu...
" Eu am crezut in tine tu ai facut tot ce ai vrut si poate ai tinut la mine dar sa-mi arati nu ai stiut".
Uite. fa-ti cont pe facebook si acolo sunt niste chestii pe care le trimiti preietenilor si pot fi glume. dar si citate, statusuri etc.
Despre orice lucru posibiloh go on.
Poti lua mai multe de acolo.
Multa bafta.si nu fi trista!happy

| ardillabicolor a răspuns:

Sunt momente in care simt ca nu mai pot.Sunt momente in care aripile mele nu mai vor sa zboare.Sunt momente in care ma orbeste intunericul si nu mai am forta sa plang...

Poate ca...stiu cum e cand iubesti pe cine nu trebuie. E o decizie fatala. Mi-au ranit inima si nu mai pot iubi.

Începi să ştii ce e singurătatea atunci când auzi tăcerea lucrurilor."

Cu cat iubesti mai mult, cu atat doare mai tare.

Intotdeauna ploua mai tare peste persoanele care merita soare.

Poate asta e problema.Imi pasa prea mult si tie...nu iti pasa deloc.

O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere."

Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.

Lacrimă, ai ales să nu porţi vreo culoare în picătura ta deşi în esenţă porţi negrul nemărginit al suferinţelor.

Nu mi-e dor de tine! Mi-e dor de persoana care am crezut ca esti!

Inca nu ti-ai dat seama ca visele sunt doar fantezii pe care ti le da viata pentru ati dori ceea ce nu poti avea?

There’s no other person who can make my heart beat this fast…

| cornelia_9446 a răspuns:

Nu mai am incredere in tine, ai fost o amintire, ai fost doar un trecut, ce sa naruit de mult!

Imi spui ca. iubirea se termina, imi spui ca. eu am sa te uit.eu iti spun ca iubirea e de vina, iti spun ca pe tine te-am iubit!
Cateodata imi doresc sa fiu un inger, Cateodata imi doresc sa fiu tu.
Un baiat iubesti dupa ce il pierzi.
Ma gandesc, si incerc sa reusesc, cum naiba pot sa te iubesc!?!
Si a trecut o zi, si o sa mai treaca, si o fie un nou inceput.nu ca altadata!
Te-am iubit, te-am pretuiti, iar tu ai facut invers.nu-i nimic se intoarce roata-odata si-ai sa fii si tu ranit.
A fost, a fost o data, o iubire adevarata a fost, a fost un timp si totul s-a risipit.
Nu fa persoana de langa tine sa sufere ca ai suferi si tu.
statusurile acestea sunt noi
unele le-am compus eu si le-am postat pe un site.
daca vrei site-ul da-mi un mesaj, pa-pa