| mihaela_5389 a întrebat:

Buna prietenii mei de pe TPU! Vara trecuta l-am cunoscut pe baiatul pe care il iubesc, suntem de 9 luni impreuna, in urma cu 3 ani, el a plecat in VALENCIA cu familia lui, el in vara a venit sa isi viziteze rudele, si printr`un prieten comun ne-am cunoscut, a fost dragoste la prima vedere, asta fiind spusa de catre EL, m-a iubit enorm incat a renuntat in m-ai plece in Spania, dupa o luna de zile in timp ce eram eu la mare, am avut o cearta cu el, si el a plecat in Spania, am vb 5 luni pe messenger, ne-am impacat, ne certam, ne impacam, ect.pana cand eu mi-am dat seama ca il iubesc si ca nu trebuie sa il fac sa sufere, este un baiat bun cu sufletul foarte mare ma iubeste,, calm, dar problema a aparut dupa ce a revenit din Spania, asta fiind in decembrie, totul bine, mi-a cerut ca ar vrea ca mama sa il cunoasca si sa vada ce fel de pers este el, mama a acceptat, si ne-am intalnit la o cafea, s-au cunoscut, au vorbit cam o jumatate de ora, dupa mama a plecat, el dorea sa se mute cu mine, tata s-a opus categoric, ca eu sa ma mut cu el,[stiti cum sunt tati de fete.]s-a mutat la mine, am terminat semestrul 1 cu bine, a urmat al 2, din februarie au inceput problemele, chiuleam foarte mult [100 si ceva de absente ]imi zicea ca el nu poate sa stea fara mine ca ma vrea tot timpul langa el, am facut ca el, eu cand nu mergeam la scoala diriga o suna pe mama, scandaluri, fiind si sefa clasei, invatam bine, toti profesori acum ma vad cu alti ochi, dintr`o fata buna, si care era prezenta la scoala, am ajuns o fata care nu m`ai trece cu saptamaniile la scoala, eu totul l-am facut de dragul lui, si am acceptat jignirii de la tata, mama, de dragul lui, cuvinte jignitoare la adresa mea, nu m-ai suportam, diriga ii spunea lui maicamea, ca dc el imi vroia binele ma lasa la scoala, toti imi zic ca m-am schimbat, de la un timp cand vine mama acasa, imi zice, te las singura acasa sa vezi cum este, ca tu nu apreciezi ce fac pentru tine, se referea ca iarasi incepe certuriile, si el nu suporta sa ma vada ca ma cert cu parintii mei, imi da mesaje cand m`ai merg si eu la scoala, ca pentru tine m-am lasat de muzicaa si u fc te duci la scoala? ma lasi singur acasa? vroiam sa il fac sa inteleaga ca merg la scoala doar ca sa nu m-ai fie certuri, plecm de la scoala cand imi dadea msj si imi spunea, ma omor, eu sunt o pers care vrea sai multumeasca pe toti, poate cateodata m`am lasat e mine ca sa fie fericit el. dar el nu apreciaza asta. el imi scoate ochi si imi spune, eu mi-am alsat familia in spania pentru tine, si tu nu vrei sa iti lasi parintii pentru mine, specific ca eu sunt minora avand varsta de 16 ani si el 22 de ani, tata mereu a vrut sa ajuns m-ai sus decat este el, sa fie mandra de mine, dar eu in schimb nu i-am oferit fericire, parintilor mei, doar tristete si amagirii. sper ca nu v-am plictisit, si ma puteti sfatui cu un lucru orcat de min ar fi elhappyo seara placuta!kissbye prietenii mei de >ptubig grin

Răspuns Câştigător
| CosminRo a răspuns:

Pffff. povestea asta a ta e foarte complicata.Eu cred ca nu ar trebui sa iti lasi scoala si tot pentru un baiat avand in vedere ca si u ai 16 ani el 22 ai o viata inainte, nu trebuie sa ruinezi totul pentru el, inteleg ca il iubesti stiu cum e sa iubesti ei eu cu iubita mea suntem impreuna de 9 luni eu in cipru ea in romania si ne iubim super mult si am realizat ca pentru a merge rel asta e nevoie de multa intelegere, dar odata ce el iti cere sa lasi scoala si totul pentru el inseamna ca nu ii prea pasa, incearca sa vb cu el sa il faci sa inteleaga, ca u inca esti mica si ca trebuie sa iti asterni viata sa construiesti scena pe care o sa joci tot restul vietzi si sa incerce sa te inteleaga si sa aiba rabdare cu u. daca nu termin-o cu el serios.asta e parerea mea decizia e a ta normal.mult noroc

4 răspunsuri:
| CosminRo a răspuns:

Da dar poate si u vrei sa realizezi ceva in viata asta nu? poate vrei si u sa ai un job sa nu stai acasa sa tai frunza la caini dupa cum se zice...nu stiu e alegerea ta

| ҡđų' a răspuns:

Parera mea este sa nu renunti al scoala pentru un baiat
e foarte importanta
gandeste-te la viitor pentru ca in ziua de azi nu pot face nimic fara scoala

poate ar fi bine sa va intalniti toti (el tu si parintii tai) si sa discutati
poate parintii tai o sa il faca sa inteleaga

apropo? el nu lucreaza?

| mihaela_5389 explică:

El este cantaret.si nu vrea ca eu sa lucrez, este foarte gelos, el zice ca vrea sa ma tina ca pe o printesa, el are liceul, facultatea...multumesc pentru sfaturi>big grin

| liuda4ka a răspuns:

Mie mi se pare ca este un egoist sa te iubit el si sa te respectat cu adevarat nu avea sa-ti skoata ochii cu faptele bune care le face pentru tine...